«Лідери студентських профспілок м. Москви у КПІ»


Спочатку делегація завітала до нашого профспілкового комітету студентів та вирушила оглянути студентський санаторій-профілакторій КПІ. Гості були у захваті від умов приживання наших студентів, ознайомились лікувальною базою. Затишний інтер’єр кімнат, настільний теніс, більярд і обслуговування на високому рівні додали позитивних емоцій на цілий день.

Крокуючи територію студмістечка, у однієї з представників Академії ім. Г. В. Плеханова виникло питання, як наші студенти відпочивають після навчання, де відбуваються культурно-масові заходи, чи проходять в нас дискотеки? Тому голова студентської ради студмістечка Марина Мазур показала гостям наші спортивні майданчики у студмістечку та вирушили на Поляну та вул. Політехнічну, де проходять різноманітні культурні-розважальні та спортивні заходи для студентства.

Завітали також і до Державної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка, яка заснована в 1898 році. Не залишила байдужими наших сусідів кількість викладацьких праць, технічна та художня література, а дизайн внутрішніх споруд бібліотеки викликав неймовірне захоплення.

Твердо крокуючи вперед Площею Знань на чолі з головою профкому студентів Володимиром Мироновим, котрий проводив оглядову екскурсію, делегація дісталася до Державного Політехнічного музею НТУУ «КПІ». Варта уваги електронна цифрова обчислювальна машина «Мир-1», котра була виконана під керівництвом професора В. М. Глушкова у 1968 році. Колеги побачили перший вітчизняний мікролітражний автомобіль, вогнепальна зброя, гвинтівки, пістолети теж не залишилися без уваги. А відділення музею "Авіація і космонавтика" ім. І.Сікорського викликало у колег з Москви повагу до вшанування нашої спільної історії.

Відразу після музею ми завітали до зали Вченої Ради. Після екскурсу з історії студентської профспілки КПІ відбулася конференція, на якій обговорювалися питання роботи студентських Профспілкових організацій університетів м. Москви та м. Києва. І студенти одні ж ті самі, і проблеми одні ж ті самі, і шляхи їх розв’язання – потрібно тільки працювати. Як не згадати слова С.П.Корольова: «Кто хочет работать – ищет средства, кто не хочет – причины».

По закінченні екскурсії ми з колегою поцікавилися, за якою системою проходить навчання студентів в Російській Федерації і з’ясували, що університети теж поступово переходять на Болонську систему навчання, але це не дуже їх бадьорить.

Росіяни були вражені надбаннями КПІ, приємно здивував історичний парк КПІ, Площа знань університету, неймовірно велика кількість студентів та професіоналізм наших улюблених викладачів і, звичайно ж, порадувала турбота нашої Профспілки, яка завжди дбає про студентів і приходить на допомогу у скруті.

Савченко Юлія, Пиндік Ольга, студентки КПІ

Фотогалерея:
http://studprofkom.ntu-kpi.kiev.ua/news/?id=1242
Bookmark and Share