Ми вирішили поспілкуватися з керівником ініціативної групи зі створення Свалявської «ФРІ» Іваном Ледчаком


Перш за все, треба відзначити велику кількість цікавих, які зібралися того дня на зустрічі з представником від «ФРІ», заступником Голови всеукраїнської організації, Русланом Роховим. І хоча, до кінця розмови досиділо три десятка молодих людей, саме ці юнаки та юначки стали цільовою авдиторією розмови, адже її специфіка прийнятна лише 3% молоді в Україні.

Насамперед, представники «ФРІ» говорили про 2009 рік, який за указом Президента України йменуватиметься роком молоді. Та про можливості та перспективи для свалявської молоді. На цю тему й було проведене опитування громадської думки. Як виявилось, лише один з присутніх знав, що 2009 – рік молоді. Опісля, розмова була про кроки, які хотіла б свалявська молодь побачити від влади, та, що вони хотіли би реалізувати для себе у Сваляві.

Результатом зустрічі стало створення ініціативної групи по створенню місцевого осередку Фундації. До якого увійшли ….

Щоб підбити підсумки заходу та окреслити перспективи майбутньої діяльності, ми вирішили поспілкуватися з керівником ініціативної групи зі створення Свалявської «ФРІ» Іваном Ледчаком:

- Іване, будучи під враженнями спілкування з молоддю Сваляви, який потенціал ви виявили та чи достатнім він є для серйозної діяльності?
- Я побачив що в Сваляві, є ініціативна молодь, яка готова працювати над становленням молодіжного руху, який в процесі існування захищав би інтереси молоді, та розвивав їх в культурному, освітньому, соціальному та патріотичному напрямах. І на нашу радість, цих людей є достатньо для розгортання потужної роботи.

- Досі в Сваляві не було молодіжного руху як такого. Невже сьогодні визріла необхідність в його появі?
- Так! Звісно! Підійшов той час, коли свідома молодь не тільки критикує та очікує від влади чогось, вона готова вже сьогодні на діях доводити свою зрілість та зацікавленість у вирішеннях багатьох проблемних питань громади, особливо тих, які стосуються молоді! Питання лише у платформі, на основі якої ми будемо працювати, тому нею невипадково стала «ФРІ», як одна з найуспішніших всеукраїнських організацій.

- Яку користь ваша організація зможе принести молоді та громаді міста?
- Наша організація зможе стати тим осередком де молодь знайде свій розвиток. Адже перш за все, «ФРІ» - є ресурсним центром в якому молода активна людина працює над собою, ми ж – сприяємо їй у цьому, надаючи поле для діяльності та досвід перевірений поколіннями та часом. Тому, чи це молодий бухгалтер, чи – менеджер, політолог, чи соціолог – всі можуть і приносять користь громаді та молоді водночас.
Багато заходів, які ініціюють наші члени по всій Україні, окрім своєї користі для соціуму – несуть користь, власне, ініціаторам. Так елементарна акція з прибирання міста, може перевтілитись у доволі потужну інформаційну кампанію за підтримки влади по залученню громади. А це потужний досвід для молоді, який доволі швидко перетворює з людини-ініціативної у людину професіонала!

- Перечисліть головні проблеми сьогодення, які штовхають молодих людей до самоорганізації?
- Самоорганізація робить з молодої людини успішну особистість. Саме успіх та вміння діставати те до чого прагнеш є головною рушійною силою сьогоднішньої молоді. В умовах відсутності таких можливостей молодь не знаходить своє місце в громаді, а це призводить до пасивного співіснування з містом. Тому вкрай необхідно, поки є можливість та бажання – розпочати роботу по становленню молодіжних ініціатив, причому, громада має підтримувати подібні започаткування, адже її зацікавленість в цьому – не остання.

- Чи визначені перші кроки вашої роботи, якщо «так» то які?
- Перш за все, ми хочемо налагодити структуру організації, для того щоб команда, яка надалі буде працювати – була самодостатньою та змогла генерувати здорові досконалі ідеї. Для цього ми проводитимо інформаційну кампанію серед навчальних закладів та інших місць компактного скупчення молоді. Сьогодні ми провели анкетування, щоб визначити ряд проблем, які молодь Сваляви бачить перед собою, та шляхи покращення ситуації. Далі буде процес роботи по їх ліквідації, і тут нам потрібна підтримка громади, влади, ЗМІ та бізнесу. Комплексно ми вирішимо якщо не всі, то хоча б, найбільш разючі проблеми молоді.

- Як місцева влада відноситься до ваших починань та чи збираєтесь ви співпрацювати з керівництвом міста?
- Ну в основному питання про конкретні дії в форматі співпраці ще стояло, проте, я вірю в те, що воно стане актуальним вже ось-ось. Поки нам вдалось познайомитись з представниками управління молоді міськвиконкому, які люб’язно запропонували співпрацю та допомогу в багатьох починаннях. Приємно, що необхідність зародження молодіжних ініціатив розуміє влада, залишилось в цьому переконати місцевий бізнес, і тоді наша робота набуде конкретних форм!
Однозначно, роботи ще купа, і ми лише починаємо, проте наші помисли благородні, а значить завжди знайдеться підтримка в наших діях!

Bookmark and Share