За збереження родини!


Більшість підлітків розглядають шлюбні відносини архаїчним відголосом минулого. Думка про те, що “не сподобалось – розведемось” набуває свого поширення в молодіжному середовищі. В свою чергу невміння та небажання будувати відносини з партнером, вирішувати конфліктні ситуації та йти на поступки призводить до чисельних розлучень. І хоча багато хто знов одружується, “жертвами” невдалого сімейного досвіду стають діти. Поширеність громадянських шлюбів негативно впливає на відповідальність молодих людей один перед одним.

Експерти називають серед головних причин конфліктних ситуацій, що виникають в сім’ях, такі як нестабільність з роботою, відсутність нормального житла, психологічну непідготовленість до створення сім’ї.

Ще одним чинником, що впливають на динаміку демографічного зросту, збільшуючи його негативну складову, є розповсюдження такого явища як аборти. Наприклад за даними Держкомстату найбільшими лідерами по кількості абортів є Донецька та Закарпатська області. В середньому, проведення абортів зменшує народжуваність в Україні вдвічі. Крім того, дане явище в свою чергу породжує, ще ряд негативних факторів – пост-абортний синдром у жінок, що погіршує морально-психічне та фізичне здоров'я членів родини; сприяє менш відповідальному ставленню, зокрема молоді, до сексуальних відносин; нівелювання цінності людського життя. Наслідками аборту крім того є виникнення безплідності внаслідок розвитку різноманітних хвороб, що є додатковим чинником зменшення народжуваності. Причинами абортів часто є неблагополучні сім’ї.

Така, вкрай небезпечна ситуація ставить під загрозу національну безпеку держави, оскільки населення є одним із факторів економічного виробництва. Зменшення трудових ресурсів в довгостроковій перспективі ставить під серйозну загрозу економічний розвиток, а отже і існування держави.

Тому програма “За збереження родини” спрямована на зміцнення сімейних цінностей, підготовку молоді до сімейного життя, соціальна та психологічна підтримка, виховання молодих сімей налагодження сімейних стосунків через виховання культури поведінки в сім’ї, на запобігання та подолання стресів і конфліктних ситуацій в сім’ї, а також надання практично-методичної допомоги родинам.

Вже 4 роки поспіль наша організація реалізовує дану програму. Так з учасників семінарів „За збереження родини” ще жодна сім‘я не розпалася. Учасники відмітили, що ці семінари допомагають вияснити причини сварок, які виникають у подружньому житті, зрозуміти один одного і тому такі семінари треба проводити частіше і для більшої кількості сімейних пар. Вони допомагають зміцненню родини. Врахувавши позитивні відгуки, НДЛМ прийняла рішення реалізувати програму „За збереження родини” і в цьому році.

Мета програми:

Зміцнення інституту сім’ї шляхом формування у молодих родин успішних моделей сімейного життя та міжособистісних відносин, що ґрунтуються на діалозі, взаєморозумінні та повазі один до одного шляхом проведення навчальних семінарів, наданні сприяння в спілкуванні та взаємній підтримці у формі клубів сімейного спілкування.

Цільова група, на яку спрямовано програма:


Цільовою групою проекту є молоді громадяни України віком від 17 до 35 років, в першу чергу молоді сім’ї, студентські сім’ї, молоді сім’ї з дітьми.

Завдання програми:

Проведення шести семінарів-тренінгів для сімейних пар із залученням 15 сімей-учасниць та 7 тренерів.

Підтримка сімейних клубів спілкування.

Пошук партнерів, молодіжних громадських організацій, які виявлять бажання співпрацювати разом над цією програмою, а також співпраця з тренерами в даній галузі, обміни досвідом сімейного життя.

Видання збірки з враженнями учасників, з розповідями про їхнє сімейне життя, мудрі поради тим, хто тільки збирається поєднати свої долі.

Створення спеціальної веб-сторінки „Клуб сімейного спілкування”, де сім’ї могли б ділитися цікавою і корисною інформацією, спілкуватися в чаті та форумах.
Очікувані результати реалізації проекту програми:
Планується, що пройдуть навчання 180 потенційних активістів, які в ході реалізації проекту, будуть проводити роботу в регіонах, що надасть змогу започаткувати сімейні клуби спілкування, спрямовані на зміцнення та популяризацію сімейних цінностей, що в свою чергу сприятиме зміцненню інститут сім’ї, покращенню демографічного стану в Україні. Буде створено спеціальна веб сторінка „Клуб сімейного спілкування”, де сім’ї ділитися цікавою і корисною інформацією, спілкуватися в чаті та форумах.

Семінари по програмі “За збереження родини” будуть проводитися у наступних регіонах:

25-26 жовтня у Волинській обл. (с. Дачне, база відпочинку “Дачне”);

1-2 листопада у Львівській обл. (м. Львів, вул. Лукаша 5);

1-2 листопада у Полтавській обл. (м. Полтава, вул. Котляревського 1/27);

15-16 листопада у Запорізькій обл. (м. Запоріжжя, вул. Патріотична 49);

22-23 листопада в АР Крим (м. Сімферополь, вул. Гоголя 9);

29-30 листопада у Кіровоградській обл. (м. Кіровоград, вул. Калініна 36).

Також планується провести Конгрес молодих родин у м. Києві за адресою: вул. Якіра 13 орієнтовно 6-7 грудня 2008 року.
Продовжується прийом заявок на участь у семінарі у таких містах, як Запоріжжя, Сімферополь, Кіровоград. Анкети надсилайте на адресу zzr2008@ukr.net

Контактна інформація:


Юлія КРАЄВА, координатор проекту „За збереження родини”
Тел.: (044) 522 8298 — центральний офіс НДЛМ,
Моб.: (097) 648 3494, (093) 752 8045

Проект підтримано Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту.

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
http://www.ndlm.org.ua/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=67&func=v...

Звантажити Анкету сім’ї на участь у семінарі для подружніх пар „За збереження родини”:
http://www.ndlm.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=266&Ite...
Bookmark and Share