Міністр освіти "за" закріпачення студентів


“Я не є в жодній політичній силі,” – заявив під час Круглого столу міністр освіти і науки Іван Вакарчук. До такої заяви міністра спонукали висловлювання багатьох учасників заходу з боку студентства, які наголошували на невідповідності внесених очолюваним ним Міністерством пропозицій офіційній позиції з цього питання партії “Наша Україна”, за квотою якої його було включено до складу чинного Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, що у вересні цього року син міністра Святослав Вакарчук добровільно склав з себе депутатські повноваження і, таким чином, вийшов зі складу фракції “Наша Україна – Народна самооборона”, до якої він раніше належав.

Пропозиція про застосування примусової праці випускників ВНЗ міститься у статті 56 розробленого МОН проекту нової редакції Закону України “Про вищу освіту”, розміщеного на офіційному сайті Міністерства за адресою: www.mon.gov.ua/newstmp/2008/03_06/1/doc2.doc Зокрема, у цьому пункті сказано: “Випускнику вищого навчального закладу, який навчався за державним замовленням і здобув вищу освіту певного освітньо-кваліфікаційного (освітньо-наукового) рівня, гарантується працевлаштування на підставі направлення на роботу відповідно до угоди, укладеної між замовником, вищим навчальним закладом та випускником. Такому випускникові за рахунок замовника забезпечується: виплата допомоги на облаштування у розмірі трьох посадових окладів за посадою, на яку працевлаштовується випускник; заробітна плата у розмірі не менше прожиткового мінімуму; надання житла відповідно до законодавства України. Випускники, які навчалися за державним замовленням і уклали відповідну угоду, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років. Якщо випускник вищого навчального закладу навчався за кошти фізичної (юридичної) особи, його працевлаштування здійснюється відповідно до укладеної угоди між цією особою, вищим навчальним закладом та випускником.”

На даний момент випускники вищих навчальних закладів, згідно закону, вільні у виборі місця своєї праці, хоча починаючи з 1996 року в Україні формально діє низка підзаконних актів, які обмежують цю свободу де-факто.

Проект нової редакції Закону України “Про вищу освіту” нещодавно був направлений до Кабінету Міністрів із рекомендацією подати його на розгляд Верховної Ради до 1 листопада 2008 року. На думку молодіжних лідерів, запропоновані зміни, зокрема, дозволяють українській владі продавати випускників-бюджетників у багаторічне кріпацтво та створюють можливість необґрунтовано збільшувати оплату за навчання для студентів-контрактників. В запропонованій редакції Закону передбачається одностороння зміна адміністрацією вищого навчального закладу умов укладеного договору на надання освітніх послуг, а саме ціни плати за навчання для студентів-контрактників. Крім того, у законопроект також введені формулювання, які можуть призвести до зменшення розміру стипендій студентів-відмінників та зменшення кількості студентів-бюджетників.

Украiнська асоцiацiя студентського самоврядування
Неофiцiйна газета
http://uass.org.ua
http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=hot_view&id=1080


Bookmark and Share