Пам'ятник Порфирію Мартиновичу лишається зруйнованим


Нагадаємо, що у серпні ц.р. невідомими зловмисниками на цвинтарі у м. Краснограді Харківської області було цинічно зруйновано пам'ятник П.Мартиновичу. На вимогу громадських організацій, державних мистецьких, наукових і освітніх установ України й світу Красноградська районна державна адміністрація була вимушена прийняти рішення про відновлення меморіальної пам'ятки. Проте, начебто забувши, що у грудні ц.р. світова громадськість буде вшановувати пам'ять загиблого від голоду митця, на красноградському міському цвинтарі досі не проведено жодних реконстуктивних робіт. Знівечений пам'ятник П.Мартиновичу продовжує лежити у купі бруду!

Символічно, що кримінальну справу за фактом наруги над могилою Порфирія Мартиновича також не розпочато за стандартною аргументацією - "через відсутність складу злочину".

Звернення Фонду ім. Гната Хоткевича до Президента України:
http://www.maidan.org.ua/static/news/2007/1220361569.html

Зруйновано пам'ятник П.Мартиновичу у Краснограді, Харківська обл.:
http://www.maidan.org.ua/static/newsvostok/1220180045.html

P.S. З Вікіпедії, твори Мартиновича: ілюстрації до поеми Івана Котляревського «Енеїда» (1873-1874); картини «Казенка», «У волосного пристава» (обидві ? 1879), «Баби печуть хліб» (1877-1880), низка портретів селян із с. Верміївки на Золотонощині (О. Бурштримихи, П. Тарасенка, обидва — 1875, Ф. Мигаля, 1880).І. Крюка з Лохвиці; праці з фольклору та етнографії.

Bookmark and Share