В Ужгороді, Донецьку, Львові, Одесі та Сімферополі з’являться відділення Центру допомоги українцям за кордоном


Презентація Центру допомоги українцям за кордоном відбулася 4 березня в Міністерстві закордонних справ України. Як зазначив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк, цим проектом МЗС України почав реалізовувати програму уряду "Назустріч людям" і робить реальний крок у здійсненні пріоритетного завдання МЗС - захисту прав українців за кордоном.
Борис Тарасюк повідомив, що штаб-квартира Центру буде знаходитися в Києві. Його відділення буде відкрито на базі представництв МЗС у регіонах, у першу чергу у Львові та Ужгороді, та при закордонних дипломатичних установах і почесних консульствах у державах, де працює значна кількість українських громадян.

Глава зовнішньополітичного відомства України підкреслив, що Центр зосередить свою увагу на підтримці співвітчизників, які опинилися за кордоном. Він надаватиме допомогу українцям незалежно від того, легально вони працюють у тій чи іншій країні, чи нелегально. За його словами, зараз за межами України працює від 3 до 7 мільйонів громадян України. Точної цифри навести неможливо, бо переважна більшість заробітчан - нелегали, сказав міністр.

Борис Тарасюк підкреслив, що попередня влада не опікувалася питаннями працевлаштування українських громадян на Батьківщині. Наразі ситуація змінилася. Президент України Віктор Ющенко пообіцяв, що протягом п"яти років буде створено 5 млн нових робочих місць, що дасть привід українським заробітчанам повернутися на батьківщину. Але сьогодні їм потрібен наш захист, сказав Борис Тарасюк.
Міністр зазначив, що МЗС України активно працюватиме над угодами щодо легалізації українських трудящих за кордоном. Він нагадав, що такі угоди вже діють з Португалією, Польщею, Словаччиною, Литвою та Латвією. Є дуже важливим підписання відповідних угод з Італією та Іспанією, де працює велика кількість українських громадян. Міністерство наразі працює над цим питанням, підкреслив Борис Тарасюк.

Міністр висловив переконання, що діяльність Центру /офіційна назва - Центр захисту трудящих-емігрантів, громадян України за кордоном, відчують українські громадяни, і він сприятиме підвищенню іміджу Української держави як соціального партнера своїх громадян.

www.kmu.gov.ua


P.S. Правова допомога мігрантам

У Львові реалізується проект сприяння правам українських мігрантів, що передбачає функціонування “гарячої лінії”, через яку громадяни можуть безкоштовно дізнатись про можливості легального працевлаштування за кордоном, отримати телефони правозахисних організацій в Європі, а також дізнатися про небезпеку нелегальної міграції.

Гаряча лінія вже функціонує. Телефон у Львові: (0322)52-29-80.
Перед поїздкою з метою працевлащтування за кордоном можна дізнатися про свої права, міграційне законодавство ЄС, США, Канади та контакти правозахисних організацій у цих країнах за телефоном гарячої лінії Львівського представництва Європейського молодіжного парламенту-Україна, з 17 до 21 години по буднях:
телефон у Львові: (0322)52-29-80.
www.civicua.org

Bookmark and Share