Молодь має що сказати


- Подібні семінари-тренінги ми проводили в багатьох районах, однак серед інших Кобеляки запам’ятались високим рівнем співпраці зі сторони міської ради, - коментує керівник проекту, голова Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій Світлана Пищита.

– У жодному районі ми не мали таких привілегій при підготовці до тренінгу. У залі засідань міської ради, де ми проводили захід, нам дозволяли кріпити на стіни плакати, переставляти стільці і навіть столи. Коли ми попрохали голову міської ради Олександра Ісипа запросити близько 25 ініціативних учнів, він відповів, що запросить 70 осіб, а з них ми зможемо знайти найактивніших.
Підлітків поділили для тренінгу на дві групи. Учасники першої ділились із організаторами проблемами, які турбують молодь. Ті ж, хто увійшов до другої групи, дізнавались, хто такий справжній лідер, які риси мають бути притаманні йому.


За словами Світлани Пищити, серед проблем, які турбують молодь, учні називали засмічення та недостатнє освітлення вулиць, відсутність місць для відпочинку, зловживання підлітками алкоголем та тютюном. Кобеляцька молодь акцентувала увагу організаторів проекту на тютюнопаління серед жінок, яке останнім часом, особливо серед дівчат, набуває масштабних розмірів.

Цікавим був і той факт, що у Кобеляках 50 відсотків присутніх на тренінгу активістів були юнаками. Зазвичай на таких самих заходах Полтавщини та Черкащини переважали дівчата, і часто було лише близько 1-3 хлопців.
Насамкінець учасники тренінгу вручили Олександру Ісипу перелік питань, у вирішенні яких він би зміг допомогти. З проблемами вживання алкоголю та тютюнопаління юнаки та дівчата обіцяли боротися самі, розповсюджуючи інформацію про шкідливість цих речей.

Програма «Розвиток громадської ініціативи серед молоді Полтавської та Черкаської областей» розрахована на рік і втілюється в життя за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (США).

Тож чекатимемо нових візитів гостей, адже нашій молоді завжди є що сказати.

Любов ОНИЩЕНКО
http://exo.at.uaBookmark and Share