Через хвороби, які провокує цигарка, українців щороку стає на 110 тисяч менше


Сьогодні в Україні курять дві третини чоловікІв та кожна 5 жінка. Це справжня тютюнова епідемія, бідкаються лікарі. І наголошують: якби люди знали, наскільки куріння шкодить здоров‘ю, вони б точно відмовлялися від цієї згубної звички.

Друга причина цигаркової епідемії - дешевизна товару. Його може купити й найбідніший. Доступні цигарки і підліткам, і навіть дітям. Тож вони масово поповнюють лави курців. Науковці стверджують: майже чверть школярів віком 13-15 років курять. Спокушає до тютюну і реклама, яка диктує небезпечний стереотип: курити – модно, престижно, гламурно. Натомість дієвої соціальної реклами, яка б роз’яснювала масштаби згубного впливу, просто нема. Є програми проти дитячого куріння, які фінансують тютюнові компанії, але від них користі мало.

Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров’я: "Ефективні програми націлені на курців і створюють умови, щоб взагалі курці кидали курити, а не так, що ми проти куріння дитячого, але показуємо привабливу рекламу, яка якраз діє на молодь".

Статистика свідчить: 68% курців хочуть позбутися своєї звички, однак більшість побороти її самотужки не може. Але чекати допомоги від держави годі – у нас спеціалізованих центрів для охочих розпрощатися з цигарками немає.

Саме так – книжками та буклетами - сьогодні зранку зустрічали депутатів. Підвищити ціни на цигарки, заборонити будь-яку рекламу цих виробів, забезпечити українцям право не вдихати тютюновий дим, створити центри й телефонні лінії підтримки охочих кинути курити – за такі заходи виступали маніфестанти. Вони – за моду на некуріння. Тому розробили Маніфест українців проти куріння, який уже підписали понад сотня зірок естради та спорту. Серед них і кумири молоді: Ані Лорак, Святослав Вакарчук, Яна Клочкова.

Ганна Гопко, керівник кампанії «Майбутнє без куріння» в Україні: "Мій кумир не курить, і я також не буду курити"… Це просто вже буде великим кроком для переконання нашої молоді про те, що куріння – це соціально неприйнятна звичка". //Наталя Шумак, "Факти", ICTV

Bookmark and Share