Карпатська Україна — тема, що об’єднує багатьох


Днями у Хусті вони, зокрема, провели регіональний семінар. Після того, як гостей привітали голова Хустської райдержадміні-страції Володимир Кащук та голова районної ради Іван Мішко, почалося обговорення спільних акцій у рамках святкування події.

Доктор історичних наук Роман Офіцинський у своїй доповіді на підставі історичних документів виклав особистий погляд на шлях створення Карпатської України, проаналізував помилкиудіяхтодішніхлідерів, актуальні в сучасному державотворенні.

Продовжив тему наступний доповідач — учитель історії з села Іза Олександр Кемінь. Своїми думками з приводу історичних подій поділилися гості з Дрогобицького району Львівської області, Коломийського району Івано-Франківської області, освітяни з Воловецького та Міжгірського районів. Упродовж цього та наступного днів учасники семінару відвідали пам'ятні історичні місця Закарпаття, поклали вінки та запалили свічки в місцях захоронень воїнів Карпатської Січі.

— Проголошення держави Карпатська Україна, —сказав ініціатор семінару, начальник відділу освіти Хустської РДА Павло Русин,— є подією, яка за значимістю виходить за рамки Закарпаття. Вона — загальноукраїнська. Саме тому в підготовці відзначення 70-річчя Карпатської України зголосилися взяти участь освітяни з сусідніх областей. У рамках цього проекту відбудуться нові зустрічі й урочисті акції.

Василь Горват, Хустський районBookmark and Share