„Студентську анархію” підтримала адміністрація вузу


Вчора в Рівненському державному гуманітарному університеті продовжила роботу звітно-виборча студентська профспілкова конференція. Про перший тур конференції, який відбувся два тижні назад, „Політична Україна” повідомляла: на ньому не проводилось виборів, оскільки опозиція до вже тодішнього профкому студентів закинула йому фальсифікацію процедури висування делегатів і домоглася перенесення дати виборів керівництва профкому студентів.
Два тижні перерви між турами конференції були наповнені прозорою процедурою висування делегатів від профгруп, агітаційними заходами, спробами домовитись: кандидати ходили по групах, випускали буклети, агітаційні матеріали тощо. В цих виборчих баталіях студенти не могли відмовити собі у задоволенні вдатися до „чорного піару”. „Помаранчеву” команду вже теперішнього студентського профспілкового студентського боса в цих листівках було подано як „братву, яка рвется к власти”.
Делегати, більшість з яких явно підтримували кандидата Олега Дзецька, енергійно реагували на будь-які кроки, які, на їх думку, були не на користь їхнього кандидата. Тут же діставалось ще тоді чинному голосві профкому студентів Івану Поліщуку, якого звинувачували в усіх залежних і не залежних від нього гріхах: неспроможність нормально організувати конференцію та провести її (що є об’єктивно), незадовільній, на думку студентів, роботі профкому у відстоюванні їх прав тощо.
Такі гарячі перепалки, вперемішку з взаємними звинуваченнями, виясненням стосунків, які ледь вдавалось вгамовувати, щоб тримати процес ведення конференції в конструктивному руслі, присутня на заході заступник голови облради профспілки працівників освіти назвала не конференцією, а „якоюсь анархією”.
Переконливу перемогу на цих виборах отримав студент 5-го курсу психолого-природничого факультету Олег Дзецько, його заступником також більшістю був обраний голова обласної організації «Студентське братство» Юрій Шадий.
Перед голосуванням в підтримку „помаранчевого” кандидата висловився від імені ректорату навчального закладу декан історико-соціологічного факультету.
Якщо говорити про причини такої підтримки новообраного керівництва профкому студентів, то вони на поверхні: хлопці були лідерами студентського руху в навчальних закладах та в наметовому містечку під час „помаранчевої революції”.

Як побажання від автора, який свого часу п’ять років очолював профком студентів одного з навчальних закладів Рівного, до новообраного керівництва профкому студентів.
Хлопці повинні зрозуміти, що ті задуми, які вони мали борючись за владу в студентській профспілці чи які їм закидали опоненти, мають лишитися в минулому.
Адже якщо говорити об’єктивно, то розвалювати студентську профспілку (а саме такі закиди публічно робились „помаранчевим ”) немає потреби, оскільки її практично в класичному розумінні слова немає. Студентську профспілку треба розбудовувати і забезпечувати реалізацію тих функцій, які, власне, на неї покладаються. А роботи є непочатий край. І не тільки питання проживання студентів, яке є найгострішим в цьому навчальному закладі з поміж інших навчальних закладів міста: студенти живуть по 4-5 в одній трьохмісній кімнаті.
Розуміючи, що в хлопців є достатньо енергії і прагнення щось робити, автор цих рядків радить серйозно зайнятися питанням студентського самоврядування, якого реально не існує в жодному навчальному закладі області. Саме студентське самоврядування є дійсним механізмом реалізації своїх прагнень, можливості розвиватись як студентським та молодіжним лідерам.

Микола Грищенко, "Політична Україна", Рiвненська обл.

Bookmark and Share