Молоді спеціалісти приходять до шкіл влаштовуватися за тиждень до початку навчального року: є 1,2 тис. вакансій


Першого вересня у 20,7 тисячі шкіл країни пролунає дзвоник, який повідомить про початок нового навчального року. Майже 400 тисяч першокласників він запросить на їхній перший урок. Загалом цього року за шкільні парти в Україні сяде 5,4 мільйони учнів. Розпочнуть роботу позашкільні заклади, в гуртках і секціях яких займаються 1,2 мільйони дітей. Сьогодні у розпалі підготовка до початку нового навчального року. Продовжується видрук і поставка до шкіл підручників. Цього року пріоритетним було видання підручників для 5-го класу 12-річної школи, навчальних книг для спеціальних шкіл і "Букварів". Першого вересня всі п`ятикласники отримають увесь комплект новеньких книг для навчання, а кожний першокласник країни новенький "Буквар". Водночас доставка підручників у школи продовжиться й після початку навчального року. Загалом за державні кошти побачать світ понад 11 млн. підручників.

В усіх областях країни звершуються підготовка шкільних будівель до початку занять. На початок серпня було відремонтовано понад 80 відсотків приміщень навчальних закладів. Планується, що в День знань вперше відкриють свої двері 17 нових шкіл. Вже стало певною традицією, що більшість нових шкіл будується в західних регіонах країни. От і цього року чотири нові школи відкриються в Рівненській області, по три у Львівській і Івано-Франківській. Відсвяткують новосілля й учні Дніпропетровщині й Хмельниччини. Вперше для юних сімферопольців відкриють двері навчально-виховний комплекс школа-гімназія, з двома мовами викладання - російською й українською, а також 42-га школа столиці півострова, в який будуть три мови викладання - українська, російська й кримсько-татарська.

Незважаючи на літо особлива увага приділяється забезпеченню навчальних закладів паливом на осінньо-зимовий період, підготовки до експлуатації шкільних котелень та ремонту тепломереж. На початок серпня викликав занепокоєння стан справ щодо ремонту шкіл та забезпеченням паливом у Миколаївській, Одеській, Івано-Франківській, та Сумській областях. Водночас, незважаючи на складні економічні умови, ремонтні роботи у школах Донеччини, Житомирщини, Черкащини, Чернігівщини та у столиці були звершені ще в липині. Також в цих регіонах школи вже забезпечені паливом майже на сто відсотків.

Певним проривом можна назвати ситуацію з кадровим забезпеченням загальноосвітніх навчальних закладів. Якщо торік перед першим вересням українські школи мали 3,5 тисячі вчительських вакансій, то на 10 серпня цього року лише 1,2 тисячі - майже втричі менше. Ця ситуація може ще покращитися, бо традиційно молоді спеціалісти приходять до шкіл влаштовуватися на роботу за тиждень до початку навчального року.

Докладніше про стан підготовки до нового навчального року та перспектив розвитку загальносередньої освіти України йтиме мова 18 серпня на засіданні Колегії МОН за участю прем`єр-міністра України Юлію Тимошенко, де розглядатиметься питання Про виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України " На зустріч людям", щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

Прес-центр МОН

Bookmark and Share