Молодіжка” НСНУ: дві концепції на розгляд з’їзду


Під час засідання члени оргкомітету розглянули проекти Статуту і Концепції діяльності майбутньої організації молодих «нашоукраїнців» та визначили дату і місце проведення установчого з’їзду – 8 жовтня в приміщенні КПІ. До речі, дату було вже перенесено вп’яте. Спочатку все планувалося на 02 липня, згодом на 02 вересня, ще згодом на 24 вересня, після того на 01 жовтня і нарешті вирішено з’їзду бути – 08 жовтня. Згодом, через організаційні труднощі з’їзд перенесли на 22 жовтня. Проте стосовно конфігурації керівних органів та кандидатур на керівництво Молодіжного Союзу до жодних пропозицій так і не дійшло. Це питання знову відкладено.

Відомо, що під час президентських виборів у штабі Ющенка молодіжні проекти реалізувалися в кількох напрямках, які були представлені різними молодіжними угрупованнями. Проте найпотужнішим проектом була «Студентська хвиля», яка здійснювалася Коаліцією молоді «Наша Україна». Коаліція молоді була створена ще напередодні парламентських виборів 2002 року. Головними її співзасновниками були «Молодий Рух», Християнсько-демократична молодь України та Українська студентська спілка. Молодіжна партія України на чолі з теперішнім міністром молоді та спорту хоч і увійшла до Коаліції, але завжди трималась осторонь. Воно й не дивно, бо Молодіжна партія була одним із співзасновників блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» і вважала себе більш серйозною структурою на підтримку Віктора Ющенка, ніж звичайні молодіжні громадські організації. Нині в організаційному комітеті зі створення Молодіжного Союзу «Наша Україна» серед обласних координаторів більшість належить до тих, хто так чи інакше причетний до Коаліції та «Студентської хвилі» і не належав до лав Молодіжної партії Юрія Павленка. Відтак, можливостей обрати голову організації з-посеред колишніх «коаліційників» набагато більше. Тому й не дивно, що міністр, який формально є головою організаційного комітету Молодіжного Союзу, відчувши це, запропонував, щоб у нової організації не було голови, оскільки сам він особисто на цю посаду не претендує, бо не хоче. Вершиною демократії Павленко бачить президію у складі семи осіб на чолі «молодіжки» НСНУ. Члени президії по черзі мають очолювали роботу цієї президії, вважає міністр, а всі поточні питання вів би керівник виконкому, на посаду якого пророкують багаторічну помічницю Юрія Павленка – Ганну Федорченко – екс-заступницю голови екс-Молодіжної партії.

Після пропозиції міністра засідання оргкомітету було перервано на невизначений час, допоки міністр не розішле проекту нового, «демократичного» Статуту Молодіжного Союзу «Наша Україна», в якому на чолі організації буде передбачено «семиголову» президію. Члени організаційного комітету були дещо спантеличені цією пропозицією, оскільки перед тим їм було запропоновано проект Статуту, в якому передбачалась окрім посади голови ще й посада почесного голови.

Почесне головування пропонувалося явно не Вікторові Ющенку, а як не важко здогадатися – Юрію Павленку.

Звісно, в кулуарах молодіжного політикуму це викликало не лише сміх, але й певне глузування з боку тих, хто безпосередньо мобілізував молодь у регіонах на Помаранчеву революцію задля боротьби за демократичну країну і проти будь-яких проявів «кучмізму». Наразі серед альтернативних кандидатів на лідера Молодіжного Союзу «Наша Україна» найчастіше зустрічається прізвище Тимура Нагалевського – екс-голови «Молодого Руху» та керівника проекту з розвитку студентського самоврядування «Всеукраїнська мережа студентських громад». Навколо цієї кандидатури готові об’єднатися щонайменше півтора десятка керівників регіональних оргкомітетів, для яких боротьба на барикадах не була порожніми балачками, оскільки боротьбу за Ющенка вони розпочали ще з акції «Україна без Кучми» та громадянського комітету опору «За правду!», а тому участь у Молодіжному Союзі розглядають як логічне продовження своєї політичної боротьби.

Саме ця група організаційного комітету розробила програму діяльності організа ції, а також статут, який щоправда кардинально відрізняється від статуту, який запропонував міністр Павленко.

Отже, установчий з’їзд Молодіжного Союзу обіцяє бути цікавим, якщо свою думку зможуть висловити обидві зацікавлені сторони і винести її на розгляд делегатів.Bookmark and Share