Ми сумуємо за братом Роже


На півдні Франції звіряче був вбитий 90-річний засновник всесвітньої екуменістичної громади "Тезе" брат Роже Шютц. Як повідомляють європейські ЗМІ, 36-річна жінка з Румунії завдала йому трьох ударів ножем в горло. В цей час на службі було присутньо близько 2,5 тис. людей. Роже помер на місці, не дивлячись на надану невідкладну допомогу. Громада Тезе є місцем щорічного паломництва багатьох тисяч молодих християн з різних куточків світу. Вона була заснована в 1940 році в однойменному селі, де брат Роже давав притулок біженцям під час Другої світової війни. Організатори Всесвітнього дня католицької молоді, який напередодні відкрився в Німеччині, були шоковані подією.

Роже Шютц народився 12 травня 1915 року в Швейцарії в сім`ї протестантського священика. Вивчав теологію в Лозанні і Страсбурге. Присвятив своє життя відродженню єдності між Християнськими церквами. 1988 року брат Роже був відзначений нагородою ЮНЕСКО за виховання людей та внесок у збереження миру на нашій планеті.

Тисячі молодих людей з усього світу щороку прибували до Тезе для спільних молитов за єдність християн і медитацій. Такі молитовно-медитаційні зустрічі відбувалися в Тезе щотижня, починаючи з кінця 50-х років минулого століття. Крім того, щороку відбувалося спілне святкування Нового Року. На на нього одночасно в одну з столиць Європи з’їзджалися тисячі молодих християх всього світу, у тому числі з України.

Сергій Орел,
спеціально для порталу

НА ФОТО: усміхнений брат Роже залишиться в наших серцях

P.S. Як стало відомо редакції, керівництво багатьох молодіжних організацій, у тому числі ФРІ, планує в неділю вшанувати пам’ять брата Роже під час богослужінь.

Bookmark and Share