Асоціація міст України в Закарпатті: реалізація проектів і розповсюдження здобутого досвіду та практик для інших міст, навіть щодо реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями


В Ужгородському прес-клубі реформ відбулося засідання, на якому обговорювалась тема „Асоціація міст України та громад: активна роль у вирішення проблем місцевого самоврядування”. У засіданні взяли участь представники виконавчої дирекції Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України та громад (ЗРВ АМУ) Олег Лукша, Марія Кісь та Марина Ковач.
Цими днями Закарпатське регіональне відділення Асоціації міст України та громад відзначає п’яту річницю своєї діяльності. Асоціація міст та громад (АМУ) заснована ще у 1992 році і сьогодні об’єднує близько 500 міських рад, що представляють понад 60% населення України. АМУ — одне з найбільших об’єднань органів місцевого самоврядування у Європі та світі та одна з найвпливовіших неурядових організацій в Україні.
За словами виконавчого директора Закарпатського регіонального відділення Асоціації Олега Лукші, серед основних завдань Асоціації — захист конституційних прав територіальних громад на здійснення місцевого самоврядування та сприяння його розвитку.
Упродовж усіх років своєї діяльності Закарпатське відділення Асоціації надає консультативно-методичну допомогу міським і селищним радам за усіма видами їх роботи: від формування і виконання бюджетів до надання житлово-комунальних послуг. Крім того, саме за сприяння ЗРВ АМУ чимало міських рад Закарпаття налагодили контакти з керівництвом міст сусідніх країн, з’явилися нові міста-побратими. Зокрема, цьому сприяло проведення Форуму „Україна – Словаччина – Угорщина” на базі ЗРВ АМУ та „Румунія – Україна”, що пройшов у місті Баю-Маре за головування Закарпатського відділення Асоціації міст України.
Через інформаційну мережу Асоціації усі регіони поширюють на загальнодержавний рівень кращі практики громад. Так, Ужгород минулого року ділився досвідом медико-соціальної реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями; методикою інформаційного забезпечення зв’язків із громадськістю та досвідом проектування теплосанації будинків з метою енергозбереження. Хуст, Виноградово, Міжгір’я — усі ці міста подають власні приклади певних вдалих проектів. Перечин, до прикладу, започаткував практику проведення громадських слухань. Без таких народних віче керівництво міста відтепер не приймає жодного важливого рішення.
На останніх загальних зборах Закарпатського відділення Асоціації, що відбулося у лютому цього року, було вирішено створити дорадчо-консультативну Координаційну раду міських і селищних голів при губернаторові Закарпаття. „В Україні це буде перший приклад діяльності такої інституції, що сприятиме налагодженню ефективної взаємодії і співпраці з органами державної виконавчої влади”, — зазначив Олег Лукша.

НА ФОТО: студентка економічного факультету, працівник Асоціації Марина Ковач в клубі реформ під час прес-конференції

Bookmark and Share