Впевнено крокуючи по граблях українського політикуму або хроніка зникнення УАСС


За деньги можна купить:
Кровать, но не сон.
Еду, но не аппетит.
Книгу, но не ум.
Розвлечение, но не веселье.
Секс, но не любовь.
Лекарство, но не здоровье.
                                   Связи, но не друзей…

     Українська асоціація студентського самоврядування (УАСС) 31 січня 2009 року повторила хід історії українського політикуму

     Народне прислів’я каже: “Мудрий вчиться на чужих помилках, розумний – на своїх,  дурень взагалі не вчиться”. Іноді здається, що українці корчать із себе дурників, вкотре повторюючи помилки своєї історії. Вже тисячу раз чули про нову генерацію, нове покоління третього тисячоліття, яке відрізняється своєю незаангажованістю, жагою справедливості та боротьбою за чесність, яка вже по горло сита брехнею, махінаціями, передвиборчими маніпуляціями та обіцянками, та,  чомусь, на жаль, не всі молоді активісти української молодіжної політики підпадають під категорію “нове покоління”. І прикро, що саме такі люди рвуться до влади, і за будь-яку ціну її отримують.

     В новому УАСС як  у Великій політиці – брудно і скандально.

     Ще одна народна мудрість: “Ціль виправдовує засоби”, мабуть, саме з такої позиції діяла команда молодих амбіційних УАСС-івців “нової генерації”. Та чи завжди так? “Брехнею світ обійдеш та назад не вернешся”, - хотілось би дати пораду вчорашнім колегам.

     У боротьбі за крісла у Виконкомі та Секретаріаті УАСС, за владу в організації, так званою “новою генерацією” Малих, Смирновим, Гнилицьким (думаю, всім відомо хто керував із-за куліс) були використанні всі найбрутальніші та найогидніші методи: обман, підкуп, шантаж. Все, як у Великій та брудній грі під назвою «Українська політика».

      Потрібно по правді оцінити кмітливість та здатність плести інтриги нової правлячої верхівки УАСС, складається враження, що вони далеко не “новачки”, як зазначав на першому етапі 6 Генеральної асамблеї (ГА) Української асоціації студентського самоврядування Максим Гнилицький, а бувалі вояки у жорстоких політичних іграх, і другий етап 6-ї ГА УАСС був чітко спланованим і прорахованим настільки, що досвідчені лідери студентського самоврядування, як малі та сліпі котенята повелись на всі провокації. Вже зараз, коли стихли емоції, коли мізки повернулись до звичного режиму, стало чітко зрозуміло, що і зрив роботи в Національному авіаційному, і переїзд до готелю Мир, і прийняття нових членів на правлінні у Дніпропетровську пакетом – все це жорстокий і цілеспрямований план, а точніше один із варіантів плану, адже відомо, що на випадок, якщо ГА затягнеться, у гуртожитках Київських вузів було зарезервовано близько 50-70 місць. Залишається зняти капелюх перед такою винахідливістю та холодним прорахунком.

     Хроніка подій Останнього дня «Помпеї»

     8:00-9:00 – у холі Національного авіаційного університету зібрались студентські лідери з усієї України, вітались, обмінювались новинами та передчуттями коли і як закінчиться 6 ГА УАСС.

     9:00 – 10:00 – перші махінації і перший скандал: відбувається реєстрація учасників та самовільно видаються мандати для голосування (передбачено, що мандати повинна видавати мандатна комісія, яка була обрана на першому етапі 6 ГА УАСС), на прохання Голови мандатної комісії Олександра Рощина пояснити, що відбувається, Олександр Смирнов дає наступний коментар, керуючись логікою, оскільки на першому етапі Генасамблеї мандати для голосування видавав Секретаріат УАСС, то й зараз Секретаріат має повне право видавати мандати для голосування (цікаво, які тоді функції мандатної комісії? Такий досвідчений громадський діяч як Олександр дозволяє собі керуватись логікою, а не правовою нормою закріпленою в установчих документах організації – це пояснюється правовим нігілізмом чи свідомим порушенням норми задля отримання бажаного?).

     Близько 10:00 вдалось оголосити другий етап шостої ГА УАСС відкритим. А далі… пробач шановний читачу, для мене годинник зупинився, як і зупинився годинник для Всеукраїнської молодіжної громадської організації з гордим званням Українська асоціація студентського самоврядування, бо все, що відбувалось опісля, я не можу пов’язувати з ім’ям ВМГО УАСС. То була справжня жорстока і огидна боротьба за правилами тих, хто платить (“Мы здесь за всё платим и нам решать, кого впускать а кого нет”, - діяв Дмитро Костяков, Голова Комісії з питань правового захисту студентів і аспірантів УАСС, делегат ХНУ ім. В.М. Каразіна, не допускаючи в зал орендованого готелю “не своїх” делегатів). Швидко, а головне “правильно” проголосували за склад Виконкому організації, обрали Президента УАСС. А головне, вибори пройшли конструктивно і демократично, за винятком маленьких (зовсім зовсім незначних нюансів): кандидат на посаду Президента УАСС один однісінький, йому навіть не довелось особливо-то працювати над текстом передвиборчої програми, та й все звернення до виборців не зайняло й 2 хв. (добре, що всі свої, і знають як, і головне де ставити галочку на бюлетені); Голову комісії з міжнародного співробітництва взагалі було обрано без його присутності, та що там присутності, без його відома. Одним словом, вибори пройшли “демократично” (вид демократії правда якийсь специфічний, щось дуже тоталітаризм нагадує): є одна позиція для всіх, і ні в кого ніяких інших думок.

     Устами очевидців…

     Щоб вище подана інформація не була однобічною та упередженою, побудованою лише на емоціях автора, було проведено опитування очевидців події, запропоновано дати відповідь на питання «Що, на Вашу думку, трапилось і чому?»:

      Второй этап 6 ГА УАСС - позор для студенческого самоуправления. В субботу мы увидели, что людей, которые заняли места в исполкоме и самого новоизбранного президента УАСС мало волнует, что написано в уставе организации. Теперь все вопросы у нас будут решатся с помощью "службы безопасности" и "Беркута" (всё равно, киевского или харьковского). Посмотрим, сколько просуществует такая организация.

(Сергій Харчев, м. Дніпропетровськ)

     На мою думку, причиною подій було протистояння сторін, зацікавлених у виборах правління організації....

(Марія Анна, м. Львів)

    …тут нет победителей - проиграли все из за прихоти одного человека - была проблема - и говорили что то проблема Игнатович-Кляшторный

    Кляшторный ушел - а проблемы остались - но уже фамилии другие с другой стороны черточки - а ушли бы эти нашлись бы другие - только вот одна фамилия, которая с другой стороны стоит, всегда оставалась постоянной - а сточки зрения логики и математики как раз в ней и была проблема а не во всех остальных....

    Победителей нет, проиграли все....

    (Олександр Смирнов, м. Запоріжжя)

    Інформація про те, що А.Ігнатовича не впустять у приміщення готелю «Мир», з’явилася після виходу учасників ІІ етапу ГА УАСС з актової зали НАУ. Готувалася провокація М. Гнилицьким та О. Смирновим.

    Коли учасників, Асамблеї, які приїхали у готель «Мир» на автобусах Гнилицького, впустили у конференц-залу, приміщення було заблоковано. І таким чином, близько 40 (а, може, більше, бо я на той час, був у самій залі, а переїхав туди на таксі!)  учасників асамблеї, котрі добиралися на метро, не впускали до конференц-залу. А там, усередені, на публічний заклик головуючого Ю. Кращенка, з вимогою розблокування приміщення, бійці-поплічники М. Гнилицького не зважали. Більше того, О. Смирнов оголосив, що А. Ігнатович буцімто там, за дверима, улаштував бійку, і наразі викликано міліцію. Такий відверто цинічний випад О. Смирнова частина аудиторії, що знаходила в конференц-залі, сприйняла адекватно, тобто як провокацію, і залишила зібрання.

    (Юрій Кращенко м. Полтава)

    … спочатку не займав ніякої позиції, коли почались порушення закону, коли Закон почали порушувати юристи (в закритому приміщенні тримали близько сотні людей, було порушено статтю 29 Конституції України), штовхнуло на думку “Хто ж рветься до влади? Чи не повторюємо ми ті ж самі помилки як і з нашими політиками?”

    Рейдерське захоплення студентської організації – ось що сталось, - і працювали я вам скажу досвідчені в ПР-технологіях люди.

    (незалежний лідер студентського самоврядування м. Київ)

     Яка ж доля чекає на УАСС? Чи довго ще ми будемо набивати шишки, тупцюючи на одному місці, щоразу наступаючи на граблі, що вже й так болюче вдарили по українському суспільству?

     Алла Дубровик ,

      Голова МГО “Братство спудеїв НаУ “Острозька академія”

romashka.a.o@gmail.com

Bookmark and Share