Позиція громади - запорука чистого від тютюнового диму повітря


30 січня 2009 року в Інформаційно-Аналітичному Центрі «Луцьк» за ініціативи Луцької міської ради, Асоціації Молодих Реформаторів та Молодіжного Союзу Наша Україна відбувся круглий стіл на тему «Об’єднання зусиль місцевої влади та громади для захисту природного права на чисте від тютюнового диму повітря». В результаті обговорення здійснено аналіз існуючої політики контролю над тютюном, частково вивчено передовий досвідом Черкас в цьому питанні та визначено цілі протидії тютюну в короткотерміновому періоді для Луцька.

    На зустрічі презентували свій досвід у цій справі координатор Коаліції громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну» з міста Черкаси Сергій Гончар. За словами пана Гончара, щороку в Україні від цієї згубної звички помирає 100-140 тисяч осіб, а це, як він стверджує, одні з найвищих показників в Україні.

    «Однак у Луцьку боротьбу з тютюнопалінням розпочали чи не найпершими у нашій державі, та й вирішується це питання чи не найкраще, зокрема завдяки принциповій позиції міської ради. Та заборона на куріння буде реалізована тільки тоді, коли люди самі робитимуть зауваження курцям», – зазначив Сергій Гончар.

    У свою чергу начальник управління охорони здоров’я Луцької міськради Федір Кошель наголосив, що куріння – найшкідливіша, з точки зору медицини, звичка. «У медичних закладах Луцька віднедавна працюють кабінети, де лікують залежних від сигарет та алкоголю. Туди за допомогою вже звернулося 75 лучан», – констатував посадовець.

    Проблемами у місті, вважає заступник Луцького міського голови Анатолій Пархом’юк, є розміщення закладів торгівлі з алкоголем та тютюновими виробами поряд із закладами освіти, а також загальна культура людей. «Мене дивує те, що зі сторони ряду громадських організацій ми маємо супротив, коли ми намагаємося якось цьому зарадити», – зауважив пан Пархом’юк. «А найбільша причина – у культурі поведінки людей. Коли закон стане один для всіх – тоді ми підійдемо до вирішення цієї проблеми», – додав він.

    «Наступним логічним кроком в цьому процесі має стати позиція громадян. Саме громадські організації повинні стати першими локальними пунктами очищення повітря від тютюнового диму», - вважає голова ВОО ВМГО Молодіжний Союз Наша Україна.

amore.volyn@gmail.com

Bookmark and Share