Чи проявить міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко свою знамениту принциповість?


Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко має імідж чесної та принципової людини. Саме цей імідж зіграв не останню роль у призначенні його міністром освіти, суттєво зменшивши кількість нарікань, що освітою та наукою в державі, що прагне в Європу, керуватиме член партії, яка ще остаточно не розпрощалася з марксизмом-ленінізмом.

Як відомо, Соціалістична партія чи ненайпринциповіше закликала до боротьби з кучмізмом та невідворотності покарання щодо порушників Закону. Однак, коли студенти й викладачі Черкаського національного університету розпочали акцію за звільнення з посади довіреної особи Януковича, ректора цього вузу Анатолія Кузьмінського, винного у численних порушеннях виборчого законодавства (і це бачила по телевізору всі Україна), новий міністр зайняв вичікувальну позицію. А його однопартієць, перший секретар Черкаського обкому СПУ Олексій Малиновський, навіть тоді, коли студенти з викладачами, не добившись виконання своїх вимог, розпочали голодування, прямо підтримав одіозного ректора. І активісти Громадянської кампанії "ПОРА!", серед яких, до речі, є люди як правих, так і лівих поглядів, пояснюють поведінку О. Малиновського саме тим, що той, ображений на голову Черкаської облдержадміністрації Олександра Черевка за кадрову політику, зірвав свою злість на ні в чому не винних студентах, оскільки О. Черевко підтримав їхні справедливі вимоги.

Тепер прийшла черга витримати іспит на цинізм і Станіславу Ніколаєнку, оскільки вчора ректор А. Кузьмінський написав заяву на звільнення "за станом здоров`я".

Однак, як повідомляє учасниця голодування, активістка кампанії "ПОРА!" Ольга Айвазовська, заступник міністра освіти і науки Михайло Степко (залишився іще з часів Кучми-Януковича, - прим. Майдан-Інформ), який приїхав до Черкас розібратись у конфлікті, прохолодно заявив, що в міністерства є два тижні на роздуми, задовольняти чи не задовольняти заяву ректора.

Чи таку ж саме позицію займе і Станіслав Ніколаєнко, поставивши під загрозу здоров`я та життя молодих людей, які оголосили, що не припинять голодування, поки не з`явиться відповідний наказ міністерства освіти і науки?

Було б також непогано почути думки колишнього міністра освіти і науки, а нині Першого заступника Державного секретаря України Василя Кременя, який стверджує, що не віддавав наказів чинити репресії проти студентів, але нічого не міг вдіяти з ректорами.

Поки що єдиний зі столичних "стовпів" нової влади, хто відверто висловився на підтримку студентських вимог, був віце-прем`єр-міністр з гуманітарних питань Микола Томенко.

www.kuchmizm.info

Bookmark and Share