Рада покращила умови працевлаштування молоді


Верховна Рада внесла зміни до деяких законів щодо забезпечення працевлаштування молоді. За прийняття відповідного закону проголосували 282 депутати. Документ передбачає зміни до Закону “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в України” у відповідності до яких для підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування молоді.

Внесено також зміни до Закону “Про зайнятість населення”, відповідно до яких для підприємств та організації незалежно від форми власності з чисельністю працюючих понад 35 чоловік встановлюється норматив працевлаштування молоді, яка закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітніх школах або у профтехучилищах, звільнилася зі строкової служби, а також для тих молодих людей, які залишилися без піклування батьків та особам, яким виповнилося 15 років, які за згодою можуть прийматися на роботу. Норматив встановлюється у розмірі 3% від загальної кількості робочих місць.

Крім того, Закон встановлює порядок згідно з яким органи місцевого самоврядування та місцеві адміністрації можуть встановлювати за поданням центру зайнятості квоти робочих місць на підприємствах, установах та організаціях з кількістю працюючих з понад 20 осіб для працевлаштування молоді яка припинила навчання та інших пільгових категорій. Ця квота становитиме 5%.

P.S.
Як стало відомо, Президент України підписав указ, відповідно до якого Міністерство у справах сім`ї, дітей і молоді та Державний комітет з питань фізичної культури і спорту реорганізовані у Міністерство у справах молоді і спорту. Відповідно до документу, нове міністерство є правонаступником Міністерства у справах сім`ї, дітей і молоді та Держкомітету з питань фізкультури і спорту. Кабінету Міністрів доручено здійснити пов`язані з реорганізацією заходи у встановленому порядку.
Раніше уряд запропонував Президентові реорганізувати 14 держкомітетів у департаменти міністерств.

www.civicua.org

Bookmark and Share