Стати в’язнем на добу


Члени Тернопільської міської організації “Спілка української молоді” пропонували активістам тернопільських молодіжних організацій на 24 години перетворитися на політв’язня. Для цього треба було просидіти добу у слідчому ізоляторі НКВД, розташованому в центрі міста. Нині там розміщується історико-меморіальний музей політв’язнів.
Близько 20 молодих людей під час акції “Доба” харчувалися лише тюремним пайком – хлібом і чаєм. Обов’язковою була також 15-хвилинна прогулянка у в’язничному дворику. Так тернопільські СУМівці вирішили пережити все те, що відчували члени їхньої організації колись, перебуваючи під арештом. За словами інформаційного референта тернопільської “СУМ” Юрка Заруцького, акція “Доба” приурочена 75-й річниці так званого “Харківського процесу”. Під час нього радянська
влада засудила активістів “СУМ” до розстрілу, а згодом замінила цей вирок 25-річним засланням. Та звідти ніхто вже не повернувся. Сидіння в карцерах музею політв’язнів СУМівці супроводжували молитвами та спогадами про активістів своєї організації.
Акція “Доба” також приурочена десятій річниці заснування тернопільської організації. З нагоди цього ювілею планують видати книгу та мультимедійний диск про діяльність “СУМ” у Тернополі. Також мають намір зняти фільм про місцеву “СУМ”. А ще організатори акції сподіваються, що після її проведення громадськість міста більше звертатиме увагу на музей політв’язнів і нові можливості його використання для виховних потреб.

Олеся Кравчук, Тернопіль

Bookmark and Share