Віктор Рог презентував нові книги на Сумщині


26 лютого в мистецькому центрі “Собор” відбулася презентація книжок двох уродженців Роменщини – Леоніда Полтави “Тисяча сімсот дев’ять” та Кирила Штанька “Полювання за людиною”.
Захід відбувся за участі відомого на теренах області і далеко за її межами публіциста, громадського діяча Віктора Рога, завдяки якому ці збірки побачили світ.
Віктор Рог охарактеризував Леоніда Полтаву як “людину талановиту, багатогранну, продуктивну...”. Він розповів присутнім про життєвий шлях цієї непересічної людини.
Книга Леоніда Полтави “Тисяча сімсот дев’ять” видана з нагоди 295-річчя з дня трагічної поразки під Полтавою. До збірки увійшли історичний роман з часів гетьмана Івана Мазепи “1709” та поема “Нескінченний бій”. У художній формі автор змальовує період героїчної боротьби українського козацтва в союзі з військами Карла ХХІ за незалежність Української держави.
“Полювання за людиною” має сконцентрований зміст, сюжетна лінії охоплює життя, спогади та почуття однієї людини, це твір написаний кров’ю автора. Це видання присвячене спогадам колишнього політв’язня радянських концтаборів Кирила Штанька. Книга була видана у 1953 році в Нью-Йорку у видавництві ДОБРУС “Український Прометей”. Праця написана в Міттенвальді (Німеччина) у грудні 1946 – січні 1947 року до міжнародного трибуналу в Нюрнберзі як свідчення про геноцид проти українців в І половині ХХ століття.
На завершення Віктор Рог окремо зупинився на молодіжній політиці як в нашій області, так і в Україні в цілому, наголосив на перспективах та напрямках її розвитку.

Прес-служба СОО МНК

Bookmark and Share