У гості до Рівного завітав... Північно-Атлантичний Альянс!


Дискусії про вступ України до НАТО точаться вже не перший рік, бажаючих висловитися на цю тему є чимало, при чому коментарі можна почути як від державних діячів, метрів культури, освітніх працівників, так і від людей абсолютно незаангажованих, які просто стежать за локальними новинами і яким небайдужий державний поступ.
Відтак, 12 лютого у актовій залі центрального корпусу Рівненського державного гуманітарного університету відбулася прес-конференція, на якій були присутні аташе з питань оборони Посольства Литовської Республіки в Україні Сігітас Бут Кус, військовий аташе Посольства Словацької Республіки Юрай Бескид та експерти з питань євроатлантичної інтеграції: Улдіс Умуліс – експерт (Латвійської трансатлантичної організації LATO), Едуард Ільїн – Президент Інституту Європейського Поступу, Михайло Колібабчук – голова ВМГО "Християнсько-Демократичний Союз Молоді".
Також у заході взяли участь представники молодіжних громадських організацій, студентські активісти, а також представники політичних сил "лівого" спрямування, які традиційно негативно висловлювалися про можливий вступ України до НАТО.  
У ході обговорення було висвітлено коло наступних питань. Зокрема те, що після вступу до Альянсу Україна отримає безпрецедентні додаткові гарантії забезпечення державного суверенітету, територіальної цілісності та непорушності державних кордонів відповідно до Вашингтонського договору. Завдяки цьому у майбутньому Україна не буде об‘єктом провокацій на кшталт закликів до перегляду статусу Севастополя та Кримського півострова, які регулярно лунають з уст високих посадовців та офіційних осіб Російської Федерації, або нагнітання напруження, як було під час конфлікту навколо острова Коса Тузла.
Зазначимо, що захід такого плану  проводився в рамках виконання Указу Президента України "Про Цільовий план Україна – НАТО на 2009 рік у рамках Плану дій Україна – НАТО". Окрім Рівного, аналогічні круглі столи  також проводилися в Луганську, Херсоні, Одесі, Новій Каховці, Сумах. Під час зустрічі  відбувся  також телеміст Рівне-Брюссель.
Результатом зустрічі стало те, що значна частина аудиторії змогла дізнатися суть євроатлантичної інтеграції України. Збільшилася й кількість тих, хто змінив своє ставлення до НАТО в кращий бік.
«Вагомим є той факт, що до проведення прес-конференцій такого плану  активно долучається саме молодь, висловлюючи власні прогресивні оцінки ситуації, що відбувається довкола цього питання», - зазначає учасниця заходу, член Студентського товариства Національного університету «Острозька академія», Ганна Федорчук.

 

Bookmark and Share