У місті Лозова Харківської області відновили пам’ятник Героям України 1917-1921 років


15 лютого в місті Лозова Харківської області було урочисто відкрито відновлений після нападу вандалів пам’ятний хрест Героям України 1917-1921 років. Знак було встановлено на честь вояків Української Народної Республіки, які боронили південні кордони Харківської області від наступу більшовицьких військ.

28 січня цього року, напередодні Дня Героїв Крут, невідомі зруйнували попередній пам’ятний знак Героям України 1917-1921 років. Вперше пам’ятний хрест встановили 1991-го. З того часу його тричі руйнували і тричі відновлювали силами небайдужих людей.
Цікавим є той факт, що жодного разу винні у сплюндруванні пам’ятки не були покарані. Крім того відновлення хреста було проведене виключно силами та коштом громадян, без допомоги органів влади та місцевого самоврядування. Але попри дощі та негоду пам’ятник було відновлено досить швидко. Вже за два тижні, дарма що за такої самої негоди, черговий раз було проведено відкриття та освячення хреста.
Цього разу тут зібралося близько сотні людей, здебільшого вони приїхали з обласного центру. Варто відмітити, що серед учасників заходу значну частину складала молодь – представники молодіжних громадських організацій і просто небайдужі до подвигу Героїв молоді люди.
Біля підніжжя пам’ятника була проведена панахида, урочистий мітинг та покладання квітів на честь українців, що загинули у цих місцях за свободу і незалежність своєї держави.
 
Марина Цапок

Bookmark and Share