Студенти просять Уряд виділити додаткове фінансування


Близько 400 студентів Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка не отримали стипендію через недофінансування навчального закладу, - про це йдеться в зверненні студентів до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

У Тернопільському національному педагогічному університеті імені  Володимира Гнатюка склалася критична ситуація з виплатою стипендії. Причина – стипендіальний фонд університету профінансовано на 69% від потреби.

Такі ж проблеми є і в інших вищих навчальних закладах Тернопільської області і України загалом. Так, наприклад, в Тернопільському державному технічному університеті ім. І. Пулюя після перевірки прокуратури всім студентам зі середнім балом „4” виплатять стипендії.

На рахунок Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди 27 січня 2009 року надійшли кошти для виплати стипендії в розмірі 1 млн. 675 тис. грн., хоча для повного виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про стипендіальне забезпечення» від 5 VI 2008 року потреба університету складала 1 млн. 900 тис. грн., про що було проінформовано Міністерство освіти і науки України. З цих коштів були виплачені всі соціальні стипендії і залишок коштів був розподілений стипендіальними комісіями факультетів за участю студентського самоврядування між студентами, які отримали під час сесії «7» і вище балів з кожного предмету, тобто мають середню успішність «7», але без трійок. Що є абсолютно незаконним.

Враховуючи важливість забезпечення студентів стипендію, просимо Вас вжити необхідних заходів для вирішення проблеми фінансування стипендіального фонду університету, щоб не допустити порушення норм чинного законодавства України, - йдеться у зверненні студентства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.
 
 

За додатковою інформацією можна звертатись до Олени Гоменюк за телефоном: 8 097 356 75 92

andrey_22@ukr.net

Bookmark and Share