Відзначення Міжнародного Дня Рідної Мови


У рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови Рівненська міська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив» у партнерстві із Видавничим домом «ОГО» проводять кампанію «Моніторинг публічних виступів високопосадовців Рівненщини на предмет дотримання мовної культури».

 

Переконливе, пристрасне слово – дієвий засіб організації стосунків між людьми в діловій сфері, могутній чинник виховання. Живе слово, особистий приклад – величезна сила. Поведінка ритора, його мова – усе це взірець для слухачів. Справжній ритор – неповторна індивідуальність. Проте ц я особливість не завше дається людині від народження, а частіше виробляється упродовж всього життя і є результатом тривалої та наполегливої роботи над удосконаленням свого мовлення. Кожна людина, якій доводиться часто виступати публічно, повинна пам»ятати про культуру мовлення, адже у цьому часто виявляється характер людини.

 

Кампанія триватиме упродовж місяця з 21 лютого по 23 березня і спрямована на відродження духу мови, акцентові на важливості володіння усіма мовними нормами на високому рівні.

 

У контексті кризи особливого вагомим є момент одержання якісної та конкретної інформації у кожній суспільній галузі. Оскільки саме з вуст представників влади громада отримує важливу інформацію з нагальних суспільно-політичних, економічних, побутових питань, для пересічного громадянина життєво необхідно, щоб ця інформація була максимально змістовною, логічною, чітко структурованою, не заангажовано, а головне доступною. Саме така подача матеріалу забезпечить високий рівень діалогу між владою і громадою та сприятиме зростанню культурного рівня кожного представника соціуму.

У процесі моніторингу буде відстежено культуру мовлення 20 найпублічніших посадовців Ріівненщини. До роботи планується залучити експертів-риторів з Національного університету "Острозька академія" та психологів, які дадуть рефлексивну оцінку мовної картини, яка наразі складається у суспільстві.

Особлива увага зосереджуються саме на представниках органів владних структур, оскільки вони є обличчям конкретного міста, області та держави, а також орієнтирами для молодої людини, яка лишень стає на стежку особистісної реалізації.

 

Bookmark and Share