Структурні підрозділи університету «Україна», яким ДАК анулювала ліцензії, будуть остаточно ліквідовані і закриті до 1 квітня 2009 р.


Рішення Державної акредитаційної комісії щодо анулювання ліцензій деяким відокремленим структурним підрозділам "Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» є остаточними.

У зв'язку із анулюванням ліцензій, акредитаційна комісія зобов'язала ректора університету "Україна" спільно із представниками Міністерства освіти і науки та обласних держадміністрацій вирішити питання щодо переведення студентів до інших вищих навчальних закладів.

МОН контролює процес припинення діяльності навчальних закладів, яким анульовано ліцензії чи припинено освітню діяльність. Керівництво ВМУРЛ «Україна» та обласних управлінь освіти і науки поінформують МОН про хід виконання рішень Державної акредитаційної комісії до 1 квітня 2009 року.

Заяви окремих представників університету «Україна» щодо можливості продовження роботи філій, у яких анулювали ліцензію,  не мають під собою підґрунтя. Особливе здивування викликають поширені в окремих ЗМІ заяви керівництва тих структурних підрозділів університету “Україна”, анулювання ліцензії яким відбулося на прохання керівництва ВМУРЛ “Україна”.

Нагадаємо, що на засіданні Державної акредитаційної комісії 27 січня 2009 року, яке відбувалося під головуванням Міністра освіти і науки України Івана Вакарчука представники МОН та Державної інспекції навчальних закладів повідомили про результати перевірки відокремлених структурних підрозділів Вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Також було розглянуто заяву керівництва університету, в якій вказувалося про прийняте рішення щодо анулювання ліцензій окремим відокремленим структурним підрозділам "Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", а саме:

· Карпатському інституту підприємництва (м. Хуст) на підготовку магістрів зі спеціальності "Соціальна робота";

· Вінницькому соціально-економічному інституту на підготовку бакалаврів та спеціалістів з напряму підготовки "Економіка та підприємництво", спеціальності "Банківська справа", на підготовку магістрів зі спеціальностей "Екологія та охорона навколишнього середовища" та "Облік і аудит", на підготовку молодших спеціалістів зі спеціальності "Комерційна діяльність";

· Рівненському інституту на підготовку бакалаврів з напряму підготовки "Дизайн";

· Дніпропетровської філії на підготовку молодших спеціалістів зі спеціальностей "Банківська справа", "Бухгалтерський облік", "Комерційна діяльність", "Правознавство";

· Запорізькій філії на підготовку бакалаврів і спеціалістів з напрямів підготовки, спеціальностей "Психологія" та "Соціальна робота".

Ще раніше, у листопаді 2008 року керівництво вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" звернулося із заявою до Міністерства освіти і науки про повне анулювання ліцензії для

Кременчуцької філії ВМУРЛ “Україна”

Херсонської філії ВМУРЛ “Україна”,

Полтавського інституту економіки і права (на підготовку спеціалістів і магістрів зі спеціальності «Маркетинг»).

16 грудня 2008 року на черговому засіданні Державної акредитаційної комісії за результатами перевірки підрозділів вищих навчальних закладів, якою були виявлені порушення ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, було прийняло рішення про повне анулювання ліцензій Кременчуцькій і Херсонській філіям університету "Україна".

Також було анульовано ліцензії на підготовку бакалаврів та магістрів з низки спеціальностей Броварській та Васильківській філіям (Київська область) університету "Україна", Сумському гуманітарному інституту, Миколаївському інституту (на підготовку бакалаврів з напряму "Реклама і зв`язки з громадськістю") та Полтавському інституту економіки і права.

Прес-служба МОН

Bookmark and Share