Революціонерами зацікавилися судді


З 25 по 26 лютого 2005 року в Чернігові пройшов дводенний семінар для суддів Чернігівської області „Право на свободу мирних зібрань. Стаття 11 Конвенції про захист прав людини та основних свобод”, організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Фундацією сприяння правосуддю та Апеляційним судом Чернігівської області.
Семінар був присвячений праву на мирні зібрання, проблемам обмеження щодо реалізації права громадян на свободу мирних зібрань, мітингів та демонстрацій. Досить велику увагу суддів викликало питання завчасного сповіщення органів місцевого самоврядування про проведення мітингів, зборів тощо. Їх зацікавила практика інших судів з цих питань та рішення конституційного суду. Були обговорені гарантії права на свободу зібрань у розрізі співвідношення їх у українському законодавстві та Конвенції з прав та основних свобод людини. Судді ознайомилися з практикою та рекомендаціями Європейського суду з прав людини у цих питаннях.

Під час семінару та обговорення проблеми свободи мирних зібрань в Україні, присутні зробили спільний висновок про те, що кількість справ, пов’язаних з цим право зараз буде різко зростати, з причини того, що багато людей під впливом подій «помаранчевою революції» дуже активно вдаються до публічних масових заходів. Про це говорять і останні події у Чернігівській області. Також судді-учасники наголосили на необхідності врегулювання відповідальності організаторів мітингів та зборів, які призводять до масових протиправних дій.

ФОТО: МКУН

Bookmark and Share