ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ «РУХ ПРОТИДІЇ НАРКОМАНІЇ ТА НАРКОКОРУПЦІЇ»


Президенту Україну Пану Ющенко В.А.

Ваша Високодостойносте пане Президенте!

Передусім, хочемо процитувати правозахисника, виконавчого секретаря Асоціації психіатрів України - Семена Глузмана: «Дозволю собі упевнене твердження: в Україні, де розповсюдження наркозалежності давно перейшло епідеміологічний поріг, не існує наркополітики» (Газета «24», 18.04.07р.).

Саме такі фактори, як стрімке розповсюдження в країні нарко-епідемії та зростання багаточисельної армії залежних підлітків та молодих людей, відсутність в країні зваженої наркополітики, а також бездіяльність органів державної влади, змусило громадськість та більше ніж 20 громадських організацій, які опікуються проблемою наркоманії та займаються профілактикою негативних явищ серед молоді, об’єднатись у «Всеукраїнський громадський рух протидії наркоманії та наркокорупції» (далі Рух).

19 травня 2008р. біля Кабінету Міністрів розпочалась акція протесту, що виражала обурення громадськості проти незаконного обігу та неконтрольованого вживання сильнодіючих лікарських засобів, яка мала на меті привернути увагу влади до вказаної проблеми та вжити невідкладних дієвих заходів щодо подолання даного явища.

Слід зауважити, що ініціаторами-активістами Руху стали батьки, діти яких постраждали внаслідок вживання аптечних наркотиків, а також бувші наркозалежні, що отримали часткову або цілковиту інвалідність внаслідок
вживання вищевказаних лікарських препаратів, учнівська молодь, яка любить свою країну і не бажає жити в країні наркоманів, а також українці, що небайдужі до майбутнього своїх дітей та онуків.

12 інвалідів – жертв аптечного наркобізнесу на чолі з президентом благодійної організації «Життя без виправдань» - Романом Трохіним і заступником директора МБФ Н.Потопаєвої – Олександром Маломедовим оголосили безстрокове голодування біля стін Кабінету Міністрів України з метою, щоб їх «голоси» були почуті Президентом України, який є гарантом Конституції і останньою надією врятувати країну від нещадної наркомафії.

09 червня 2008р. ми мали честь зустрітись з Вами, Вікторе Андрійовичу, щодо прийняття рішення про розроблення механізму державного контролю за обігом сильнодіючих та отруйних лікарських препаратів і визначення державного органу, який би здійснював такий контроль. У засіданні також брали участь Міністри та Зам. Міністри, в компетенції яких було і є вирішення злободенного питання.

На цій зустрічі Ви позитивно оцінили дії Руху і зорієнтували на ще більшу активність керівників організації на боротьбу з наркоманією і фармакологічно-аптечним наркобізнесом шляхом проведення рейдів на виявлення фактів порушення законодавства.

Біля аптечних притонів активістами Руху було організувано мітинги, ціллю яких було привернення уваги громадськості до незаконної діяльності аптек. Нарко-аптеки обклеювали плакатами із написами «наркопритон», «вбивці дітей», «тут продають смерть» та ін.
Але деякі з аптек після акцій-протесту через дуже короткий проміжок часу знову розпочинали злочинну діяльність. Одна з таких аптек була по вул. Жилянській, 148, яка належить до мережі аптек ПП «Панакс», власником якої є С.А. Сосєвич.

15 жовтня 2008 року під час проведення мітингу біля вищевказаного кіоску, продавець якого поспішно втекла, представники Руху вжили заходів щодо припинення незаконної наркоторгівлі, а саме: пошкодивши ролети аптечного кіоску, потрапили в його приміщення, в якому знайшли та вилучили значну кількість трамадолу. В присутності громадськості, ЗМІ та всіх учасників рейду (більш 120 чоловік) вилучений препарат було спалено.

Замість вжиття відповідних заходів щодо порушників законодавства (порушення відносно цих осіб кримінальної справи за ознаками ст. 307 КК України), було затримано представників громадських організацій у кількості 104 особи, а проти Трохіна Р.Д., Маломедова О.В., Мельникова О.А., Швецова Д.Є., Головка В.Є. порушено кримінальні справи за ознаками ст. 296 ч.2 КК України.

Вищезазначений аптечний кіоск неодноразово потрапляв у поле зору працівників МВС, СБУ та громадських організацій, котрі небайдужі до проблем незаконного аптечного наркобізнесу. З цього кіоску постійно здійснювався продаж наркотичного препарату «Трамадол».

Вказаний заклад працює не маючи відповідної ліцензії, однак його діяльність та торгівля трамадолом органами державної влади (МВС) припинена не була.

26 грудня 2008 року разом з працівниками Головного управління МВС України у м. Києві знову було здійснено контрольну закупку наркотичного препарату «Трамадол» в аптечному кіоску ПП «Панакс» за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 148.

Отже, вбачаємо в діях представників міліції Шевченківського РУ ГУ МВС України у м. Києві необ’єктивне ставлення до ситуації, яка відбулась 15.10.2008 року та «кришування» наркоторгівлі.

Саме завдяки активним діям представників Руху – Романа Трохіна та Олександра Маломедова було викрито злочинне організоване угрупування під назвою ПП «Панакс» та Сосєвич С.А., проти якої вже порушено 16 кримінальних справ.

Але на превеликий жаль, сьогодні наркомафія руками правоохоронних органів намагається знищити нас, громадськість, український народ, щоб ми не стояли на заваді в їх темних справах.

Ми звертаємось до Вас, Вікторе Андрійовичу, з проханням взяти під контроль ситуацію стосовно незаконного притягнення до кримінальної відповідальності Трохіна Р.Д., Маломедова О.В., Мельникова О.А., Швецова Д.Є., Головка В.Є., дати доручення відповідальним особам щодо законного, справедливого та об’єктивного вирішення цього питання, а також сподіваємось на повторну зустріч з Вами у найкоротші строки задля прояснення даної ситуації.

Нам вже важко повірити у те, що винуваті нарко-дільці будуть притягнуті до відповідальності, але й не хочеться вірити у те, що злочинцями зроблять тих, хто веде боротьбу проти наркомафії.

Невже наркомафія сильніша за нас, Вас та усіх нас разом взятих?..

Якщо і Ви, пане Президенте, не допоможете, то ми змушені будемо шукати правди іншим шляхом - почати безстрокове пікетування Кабінету міністрів України, Секретаріату Президента, об’єднавшись громадськістю всієї України!

Вся Україна спостерігає: хто переможе - народ чи мафія? На чиїй стороні буде суд?..

З повагою та надією на порозуміння,

1. Молодіжна громадська організація «Об’єднання «Молодь України» (Київ).
2. Молодіжна громадська організація «Об’єднання «Життя на всі 100%» (Київ).
3. Молодіжна громадська організація «Молодіжний Центр «МИ» (Київ).
4. Молодіжна Громадська організація «Скіменс» (Київ).
5. Громадська організація «Мій вибір» (Київ).
6. Громадська організація «Родина для дітей» (Київ).
7. Громадська організація «Життя без виправдань» (Київ).
8. Благодійна організація «Шлях до життя» (Київ).
9. Громадська організація «Перемога в твоїх руках» (Київ).
10. Громадська організація «Центр відновлення особистості та перетворення суспільства» (Київ).
11.Громадська організація «Проти течії» (Сімферополь).
12. Громадська організація «Посол +» (Львів).
13. Громадська організація «За життя» (Ковель).
14. Громадська організація «Труба» (Бориспіль).
15. Дитяча Громадська організація «Капітошка» (Вишневе).
16. Громадська організація «Територія життя» (Вишневе).
17. Громадська організація «Нова сторінка» (Донецьк).
18. Благодійна організація «Новий початок» (Одеса).
19. Громадська організація «Вітчий дім» (Одеса).
20. Громадська організація «Фарватер» (Одеса).
21. Всеукраїнська громадська організація «Рух матерів та дружин проти аморальності».
22. Міжнародний благодійний фонд Н.Потопаєвої.
23. Міжнародна громадська організація «Творці історії».
24. Міська організація всеукраїнської молодіжної громадської організації «Київська міська організація Спілки Української Молоді».

Актив:
1. Віце-президент ВГО «Рух матерів та дружин проти аморальності» - Ганноха Людмила Анатоліївна

2. Президент Благодійної організації «Життя без виправдань» - Трохін Роман Дмитрович

3. Заст.директора МБФ Н.Потопаєвої - Маломедов Олександр Володимирович

4. Голова Правління МГО «Об’єднання «Молодь України» - Кушнірук Сергій Миколайович

Телефони координаторів Всеукраїнського громадського руху протидії наркоманії та наркокорупції: Олександр Маломедов +38 (093) 321-63-03, Сергій Кушнірук +38 (093) 635-69-69.

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ «РУХ ПРОТИДІЇ НАРКОМАНІЇ ТА НАРКОКОРУПЦІЇ»: м. Київ, вул. Олександрівська, б.5, оф.1, e-mail: rtrohin@yandex.ru тел.+38 044 222 80 16; +38 044 587 71 34; +38 063 562 13 59.

http://www.maidan.org.ua/static/newsvostok/1235751635.html

Bookmark and Share