У Чернігові відбувся круглий стіл "Підсумки запровадження Болонської системи"


 Що таке Болонська система для пересічного студента? Таке питання здається дещо дивним після того, як в Україні більшість вузів, починаючи з 2005 року працює за цією системою. Але тим не менш перед проведення круглого столу учасники заходу мали провести серед студентів очної форми навчання свого ВНЗ соцопитування на тему «Запровадження Болонської системи».

Результати , як виявилося, були досить різними. Так наприклад на питання «Коли Україна офіційно вступила до країн Болонського процесу» більше половини всіх  опитаних  таки дали правильну відповідь – у 2005 році, проте відсоток  тих, хто й гадки не знає що це таке і з чим його їдять, також величенький. Друге питання, досить провокаційне, було сформульовано так «Чи є різниця між кредитно-модульною системою та ECTS?». Виявилося, що студенти не те що не чули про таку абревіатуру, а й взагалі не знають англійської мови. Лише 25% відповіло правильно – «НІ». Хоча визначився правильними відповідями Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини – їх вірність відповідей в середньому складає 80%.

Інше питання анкетування стосувалося бажання студентів навчатися закордоном або на теренах рідної країни, але в іншому ВНЗ певний термін. З радістю повідомляємо, що студенти раді поїхати навчатися закордон.

Четверте та п’яте питання стосувалися позитивних та негативних аспектів Болонської системи в Україні. Основною позитивною рисою опитані виділили можливість отримувати автоматом сесію, що ж до негативних рис БС, то тут все набагато варіативніше: бали не відображають знань студентів, кожний викладач має свою БС, рівень отримання знань та вмотивованість студентів до навчання знижується, велика кількість с/р, на яку не виділяється годин.

Ініційований активом Студентського парламенту ЧДПУ та спыльно з виконкомом УАСС круглий стіл пройшов у гостинній атмосфері Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка а учасники забезпечили йому гарячі дискусії та жваві обговорення доповідей.

В урочистому відкритті взяли участь Президент ВМГО «Українська асоціація студентського самоврядування» Максим Гнилицький, Голова Студентського Парламенту ЧДПУ, Голова постійної комісії УАСС з питань якості освіти Антон Приходько, та адміністрація ЧДПУ.

Проблема щодо неправильного, викривленого впровадження Болонської системи є наболілим питанням більшості студентів саме тому учасники заходу прагнули поділитися ними, та шляхами їх вирішення на локальному, вузівському рівні. Плідно попрацювавши більше ніж 7 годин, представники органів студентського самоврядування встигли проінформувати один одного про ті казуси, що трапляються на шляху до Євроінтеграції освіти, та й виокремили позитивні моменти, котрі деякі вже бачать або відчувають на собі. Слід відзначити позитивний досвід НПУ ім.Драгоманова в якому запровадили Болонські слухання, захід ініційований самими студентами став проводитись регулярно а учасниками його разом зі студентами стали викладачі, які разом шукають найоптимальніші вирішення проблем пов’язаних з імплементацією БП в ВНЗ.

Результатом обговорення стала резолюція яку студенти направили до міністерства та адміністраціям ВНЗ представники яких взяли участь у круглому столі. (повний текст резолюції можна подивитись тут)

     Кульмінацією ж круглого столу стала хоча і швидка,але ґрунтовна та безумовно цінна робота над формуванням основних тез для договору між ректорами та головами ОСС педвузів України для проведення обміну студентами між педагогічними ВНЗ на активну педпрактику на старших курсах(3-5). Як студенти так і адміністрації ВНЗ вбачають позитивні результати таких змін – це і перевірка якості випускників, і отримання нових знань та нових знайомств, перевірка свого поклику вчителя і виконання пропозицій міністра освіти і науки України та багато іншого. (лист, щодо залучення педагогічних ВНЗ до обговорення та підписання даного договору можна знайти тут)

   Таким чином даний круглий стіл, на відміну від більшості заходів що супроводжуються пустими балачками що не мають подальшої реалізації, пройшов в практичній площині з конкретними результатами. А учасники круглого столу вже сьогодні використовують отримані знання для впровадження якісної Вищої освіти яка неможлива без сумлінного та обізнаного студента.

Анастасія Галиба,

Член Виконкому УАСС,

Заступник Голови Студентського Парламенту ЧДПУ, www.uass.org.ua

--
Alexandr Smirnoff
First Vice-President UASS

+380504210082
skype: smirnoff.alexandr

Причіплений файлРозмір
rezolution.doc172 КБ
rezolution.pdf206.8 КБ
Ministr_obminy.doc40 КБ
agreement proposal.doc177.5 КБ

Bookmark and Share