Відтепер в Рівному місць для паління може стати менше.


Відтепер в Рівному місць для паління може стати менше.
Перший крок до цього зробила громадська Антитютюнова коаліція.

Сьогодні, 11 березня 2009 р. відбулось третє засідання оргкомітету Антитютюнової коаліції «Ми за Рівне без тютюнового диму». Головним питанням, яке піднімалось на зустрічі, стало обговорення та затвердження проекту рішення «Про впорядкування тютюнокуріння та зменшення шкідливого впливу куріння тютюнових виробів на здоров'я населення на території міста Рівне».

        З таким рішенням одностайно погодились усі учасники Антитютюнової коаліції м.Рівне.
        В основі проекту рішення «Про впорядкування тютюнокуріння та зменшення шкідливого впливу куріння тютюнових виробів на здоров'я населення на території міста Рівне» лежить досвід інших міст України, зокрема м. Черкаси, де вже з 2005 року ефективно діє подібна процедура обмеження куріння в громадських місцях.
        Громадські активісти, учасники Антитютюнової коаліції в своєму проекті рішення пропонують міській владі Рівного суттєво обмежити місця для вільного куріння. Передбачається встановити заборону куріння в громадських місцях, таких як території закладів охорони здоров'я, навчальних та освітньо-виховних закладів, закладів культури, закритих та відкритих спортивних споруд, приміщення державних установ, зупинках громадського транспорту та 50-метрових зона навколо них. Центр міста активісти громадської кампанії також планують зробити вільним від тютюнової залежності, зокрема заборонити куріння на майдані Незалежності та Театральній площі.
        Учасники Антитютюнової коаліції також вимагатимуть міську владу зобов’язати власників та директорів підприємств, організацій та установ усіх форм власності облаштувати спеціально-відведені місця для паління своїх працівників, або визнати свої установи вільними від паління.
        За порушення правил, зазначених в проекті рішення, активісти вимагають встановити відповідні штрафні санкції – від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян, згідно ст.152 КоАП України.
        За словами координатора Антитютюнової коаліції в м. Рівне Андрія Токарського, до п’ятниці, 13 березня 2009 р., оргкомітет збиратиме пропозиції щодо внесення змін до проекту рішення «Про впорядкування тютюнокуріння та зменшення шкідливого впливу куріння тютюнових виробів на здоров'я населення на території міста Рівне» від громади міста. А на початку наступного тижня остаточний проект рішення буде направлено на розгляд Рівненської міської ради для подальшого його затвердження вже на депутатському рівні.
         Проект рішення опублікований на сайті www.opora.rv.ua , усі пропозиції та зауваження з цього питання оргкомітет приймає за електронною адресою: rivne@opora.org.ua

nvm86ster@gmail.com

Bookmark and Share