Кодекс честі студента проти корупції в університетах.


15 березня 2009 р. в м. Луганськ пройшов медіаклуб на тему « Кодекс честі студента як механізм протидії корупції у вищих навчальних закладах» 

Організатор медіаклубу – громадська організація «Студентське Братерство Луганської області.   Учасниками медіаклубу були журналісти і представники прес – служб вищих учбових закладів Луганської і Запорізької областей.   Проведення медіаклубу здійснене за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

На медіаклубі був представлений досвід США по функціонуванню кодексу честі студента в американських університетах і розглянуті механізми впровадження кодексу честі в життя українських університетів.

Практика прийняття кожним студентом кодексу честі і проведення студентського суду, в разі порушення кодексу, дуже розвинена в світі. Кодекс честі – це список етичних норм, які розробляють самі студенти. У цих нормах вказані всі правила поведінки студентів, і коли студент приймає цей кодекс честі, він несе відповідальність за свої дії в рамках учбового процесу. Принципи Кодексу честі студента не дозволяють студентам списувати; видавати чужу працю за свою (плагіат); давати або пропонувати викладачам хабар ради здобуття гарної оцінки; підроблювати документи, у тому числі міняти титульні листи на письмових роботах; підроблювати оцінки; спізнюватися на заняття і прогулювати. Якщо студент порушує кодекс честі, з ним проводять бесіду самі студенти, відбувається так званий студентський суд. У деяких університетах України діє подібна практика, але вона не настільки розвинена, як в США. У нас студенти, залежно від правил Вузу, приймають «присягу», але це носить формальний хар актер.

На медіаклубі виступили представники прес – служб вищих учбових закладів. У своїх виступах вони говорили про актуальні проблеми, що стосуються найважливіших соціальних сфер – науки, культури, мистецтва, освіти і етики, про необхідність інтеграційного підходу до вирішення цих проблем, підвищення уваги і посилення етичного виховання молоді, підвищення ролі моралі в соціальному житті і діяльності студентів, про значення міжнаціональної і міжконфесійної толерантності, виховній місії моралі, про роль Кодексу честі студента в протидії корупції.

Учасники медіаклубу були одностайні в своїй думці, що впровадження Кодексу честі студента в українських університетах сприятиме боротьбі з корупцією у сфері освіти і підвищенню правової свідомості молоді.

 

 

Прес-служба

 громадської організації «Студентське Братство Луганської області»

Стоянова Ю. С

Bookmark and Share