Всеукраїнський педагогічний семінар УПЦ МП: церковну освіту в школи !


Православні вчителі відстоюватимуть право викладати церковні дисципліни у світських навчальних закладах. З благословення Блаженнійшого Володимира митрополита Київської і всієї України, Предстоятеля Української православної церкви, 18 лютого в актовому залі Успенської Києво-Печерської лаври відбувся Всеукраїнський педагогічний семінар „Православна освіта в державних, приватних і церковних навчальних закладах України: досвід і напрацювання”. Організаторами форуму виступили Синодальний відділ релігійної освіти, місіонерства та катехізації УПЦ і Всеукраїнське православне педагогічне товариство. Під час пленарного засідання обговорювалися перспективи запровадження церковних дисциплін у світських загальноосвітніх школах. Учасники намагалися також знайти спосіб вирішення проблем, що виникають на цьому шляху. В роботі семінару також взяли участь викладачі Київської духовної академії, де ведеться підготовка спеціалістів, які б могли викладати православні предмети в світських навчальних закладах.
„Сьогодні перед Православною церквою стоїть дуже важливе питання: підготувати спеціалістів для викладання основ православної культури та етики в державних навчальних закладах, - зазначив викладач педагогіки та психології КДАіС ієромонах Лонгін (Чернуха). – Якщо на цей момент викладачі недільних шкіл можуть приходити до дитячих аудиторій і вільно проводити бесіди на духовно – моральні теми, то для того, щоб прийти в світські навчальні заклади, треба мати більш продумані та виважені програми. Цей досвід в деяких регіонах України вже є .”
Висловилися стосовно рівня підготовки православних педагогів і світські спеціалісти. Псля закінчення пленарного засідання учасники семінару продовжили свою роботу в тематичних секціях, одна з яких називалася „Недільна школа та позашкільне виховання”. На ній обмінювалися досвідом з проведення і організації недільних шкіл.

Джерело інформації - УПЦ МП

НА МАЛЮНКУ: Картина Анатолія Кугая присвячена Києво-Печерській Лаврі

Bookmark and Share