Міжнародний фонд «Відродження» розповів про плани на 2009 рік


У м. Ужгород 19 березня 2009 року відбулась презентація Міжнародного фонду «Відродження». Учасники мали можливість ознайомитися з діяльністю Міжнародного фонду «Відродження», його програмами та конкурсами для громадських організацій України на 2009 рік. Отримати інформаційні матеріали та вичерпні відповіді на всі питання безпосередньо від директора МФВ Євгена Бистрицького та 4 керівників основних Програм фонду.
За словами Євгена Бистрицького у 2008 році МФВ надав близько 6 мільйонів доларів США на підтримку програмної діяльності задля демократичних зрушень та реформ у сфері права (правозахист, реформування судочинства та інституту кримінальної юстиції, доступ до інформації); зміцнення громадянського суспільства (посилення впливу та контролю громадян за владою всіх рівнів); у напрямку європейської інтеграції країни; у сфері ЗМІ; у галузі загальної та вищої освіти, включаючи інклюзивну освіту дітей з особливими потребами; у системі охорони здоров’я, у тому числі захисті прав пацієнтів та інших вразливих груп населення; в області інтеграції національних меншин в українське суспільство, за умов збереження та розвитку їх культурних особливостей; у сфері культури Фонд сприяв виданню перекладів українських творів світової суспільної думки, а також розвитку видавничої справи.
Незважаючи на такі масштаби діяльності в України громадські організації Закарпаття практично не беруть участі у програмах МФВ. Саме той факт, що у 2008 році партнерами фонду було всього тільки 3 регіональні організації, змусив дирекцію МФВ провести спеціальну розширену презентацію в регіоні. Така ситуація викликає стурбованість фонду.

Презентацію організували та провели Міжнародний фонд «Відродження» та Карпатське агентство прав людини «ВЕСТЕД».

*      *      *
Для довідки:
 
Міжнародний фонд «Відродження» найбільша донорська організація, яка сприяє розвитку сучасного громадянського суспільства в Україні.  МФВ бачить свою місію не лише у підтримці окремих ініціатив громадян та інституцій країни, а й у наполегливому створенні кращих умов, у тому числі правових, для максимального широкого громадського активізму, самоорганізації громадян у всіх сферах та на всіх рівнях українського суспільства.
Міжнародний фонд «Відродження» засновано у квітні 1990 року. Він входить до мережі фундацій Інституту Відкритого Суспільства, заснованого Джорджем Соросом, що складається з національних і регіональних фондів у більш, ніж тридцяти країнах світу, в тому числі в Африці, Центральній і Східній Європі та на території колишнього Радянського Союзу. Завдання Фонду - фінансово та організаційно сприяти становленню демократичного, відкритого суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.
 

Bookmark and Share