В Москві в МЕІ, як в КПІ…


Новостворений міжнародний відділ профкому студентів НТУУ "КПІ" розпочав свою роботу з проекту по обміну студентами. Так сьомого березня нас, студентів київського Політеху, чекав у гості Московський енергетичний інститут (технічний університет). Профком студентів МЕІ радо зустрів нас о п’ятій годині ранку на Київському вокзалі. Дорогою до санаторію-профілакторію заступник голови профкому МЕІ Сергій Земнухов розповідав нам про студентське життя та роботу студентського профкому. Після смачного сніданку на нас чекала екскурсія містом. Важко перерахувати усі історичні пам’ятки, які бачили ми того дня: величний Кремль, Чудотворний храм Василія Блаженного на Червоній площі, «Великий театр»… Біля пам’ятника Юрію Долгорукому розповідали нам історію заснування Москви, а потому ми продовжили шлях всесвітньо відомою Тверською. До речі, за іронією долі російський ГАЗПРОМ знаходиться біля готелю «Україна». Такий собі збіг обставин :).

Москва запам’яталась нам не лише своєю історією, а й колоритом традицій. Приміром, кожен з нас зміг загадати бажання на нульовому кілометрі.  Під час прогулянки по старому Арбату серед старовинної архітектури міста ми несподівано натрапили на Дім української книги, у вітрині якого стояв «Кобзар» Шевченка та майорів державний прапор України. Закарбувалась у пам’яті так звана «стіна Віктора Цоя» - місце, де фанати досі залишають послання та зізнання в любові до свого кумира. Так закінчився наш перший день у Москві.

 
Наступного дня ми на власні очі побачили славетний Московський державний університет – МДУ. Розміри цього ВНЗ вражаючі!!! Найцікавіше те, що в центральній будівлі знаходяться одночасно і навчальний корпус, і гуртожиток, і бібліотека.  Варто згадати також оглядовий майданчик на Воробйових горах, міст через Москву-ріку і відомий на всю Європу стадіон «Лужники». Наступним пунктом екскурсії стала Третьяківська галерея. Сплески нетривких емоцій, незабутні враження, їжа для мізків – все це можемо отримати з раритетних полотен та витончених скульптур, варто лишень розчинитись у світі високого, абстрагуватись від рутинної буденності щоденного існування. На жаль, у нас залишилось обмаль часу, щоб вдосталь насолодитись виставленими у галереї роботами, але те, що побачити встигли, залишило по собі незабутні враження.

На прощання для нас влаштували автобусну екскурсію нічною столицею. Життя у Москві вирує не лише вдень – з першими спалахами нічних вогників, місто поринає у принадне, безтурботне, гучне, завжди святкове існування…

Залишається тільки вельми дякувати організаторам проекту та студентам МЕІ за все те тепле, цікаве, вражаюче, незабутнє, що подарувала нам подорож до великої та яскравої Москви!
Гусейнова Джоана, студентка ФСП

Bookmark and Share