Зміни до освітніх законів щодо ЗНО проспав 221 народний депутат


17 березня на сесії Верховної Ради України розглядався Проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішнього незалежного оцінювання знань. Законотворча ініціатива є вкрай актуальною для майже пів мільйона український абітурієнтів цього та наступних років. Втім, 221 народний депутат не спромоглися натиснути кнопку «ЗА» чи «ПРОТИ».

  Всі вони були присутні в залі, але свідомо самоусунулися від виконання свої прямих обов’язків. Таким чином, народні обранці залишили за собою можливість вести неконструктивні політичні баталії щодо освітньої реформи на медійних майданчиках. В повному складі «проспала» голосування фракція КПУ та Блоку Литвина, лише один голос «ЗА» та «ПРОТИ» дала фракція партії Регіонів України, 153 голоси «ЗА» - БЮТ (1 депутат теж не помітив голосування, а 2 були відсутні), 68 депутатів Блоку НУ-НС підтримали ініціативу (відсутні 4, серед яких і О.Доній – член комітету ВРУ з освіти).

  Дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» „Громадська думка про перший досвід вступу до вищих навчальних закладів за результатами  зовнішнього тестування” засвідчило, що народні депутати діяли переважно всупереч ставленню власних виборців до запровадження системи ЗНО. 42% виборців Партії регіонів України підтримують незалежне тестування, БЮТу - 55%, Блоку Литвина - 38%, Блоку НУ-НС – 58%, КПУ – 22% ( проте, виборці КПУ - переважно пенсійного віку, яким важко адаптуватися до змін).  

  Відмовившись від підтримки законопроекту народні обранці залишили неврегульованими не лише такі важливі питання організації та проведення незалежного оцінювання знань випускників  як: впровадження єдиних вимог, процедур зовнішнього незалежного оцінювання (що гарантує об’єктивність), відкритість зовнішнього незалежного оцінювання шляхом запровадження громадського спостереження, притягнення до відповідальності осіб, що порушують право та порядок проведення ЗНО в Україні. Законопроект передбачав також вирішення старих проблем вітчизняної освіти: «різнобій» навчальних програм загальної середньої освіти, відсутності у Законі «Про вищу освіту» зв'язку між умовами прийому, затверджуваними МОН, та правилами прийому, які затверджує керівник ВНЗ.

  Громадянська мережа ОПОРА засуджує дії 221 народного депутата, що не взяли на себе відповідальності за результати голосування щодо запровадження на законодавчому рівні норм реформи освіти. Крім того, обранці голосували всупереч ставленню до незалежного оцінювання власних виборців. Таким чином, сьогодні ми стали свідками невиконання своїх прямих обов’язків 221 парламентарем України.

Bookmark and Share