Якби Роман Безсмертний читав „Етнологію”, то...


25 лютого в Ужгородському прес-клубі реформ відбулося засідання за участі головного редактора львівського видавництва „Світ” Василя Войтовича та професора Ужгородського національного університету Михайла Тиводара. У ході засідання журналістам було презентовано підручник М. Товидара „Етнологія”.
Як розповів Василь Войтович, видавництво „Світ” засновувалося при Львівському університеті, однак зараз існує як самостійна структура і гідно конкурує зі столичними видавництвами. Крім того, „Світ” зберіг традицію друкувати наукові праці, навчальні посібники, підручники, монографії, словники, довідкову літературу та книги для дітей. Підручник закарпатського науковця Василь Войтович прокоментував так: „Це дуже цінна праця для України, для наукових закладів та широкого читача. Ми раді видавати такі книги і продовжуватимемо цю традицію”.
За словами самого автора, ще у 1966 році він почав викладати курс етнографії. На той час було лише два підручники цієї тематики. А етнологія входила як частина курсу, хоч у радянські часи її проблематика узагалі нівелювалася. Як предмет етнологія відродилася лише у 1991 році. Для своїх студентів Михайло Тиводар видав посібник і апробовував його упродовж декількох років. У новому підручнику суттєво доповнено попередній матеріал. Михайло Тиводар: „Ми просто зобов’язані знати про етноси нашої планети та орієнтуватися у етнічній карті світу. Етнічна психологія, ментальність, ознаки та особливості етносу — усе це стало предметом аналізу у моїй книзі”.
На засіданні виступили також обидва рецензенти виданого підручника — професори, доктори історичних наук Дмитро Данилюк та Іван Мандрик. Вони відзначили цілком нові методологічні підходи автора до осягнення розвитку етносів, величезний масив охопленого автором матеріалу. На переконання науковців, книга сприятиме піднесенню свідомості українців, їх національної гідності.
Крім того, рецензенти наголосили на необхідності „штудіювання” підручника тими, хто сьогодні стоїть біля керма адміністративної реформи в Україні, аби уникнути етнічних конфліктів та здійснити імовірний перерозподіл територій з урахуванням етнічних особливостей регіонів.

Bookmark and Share