В Україні скоротилася кількість вишів


Міністерство освіти і науки України різко скоротило кількість вишів. Коментують Голова НДЛМ Павло Вікнянський і радник Міністра освіти і науки Дмитро Кулібаба.

За словами Міністра освіти і науки Івана Вакарчука під час чат-конференції на сайті "Главред", активне анулювання ліцензій вишів було спричинено невідповідністю більшості цих «університетів» державним вимогам.

Для виявлення порушень в рамках Міносвіти працює спеціальна інспекція. За останній рік було анульовано ліцензії 37 вишам по всій території України. У більшості своїй це заклади приватного характеру, такі як “Університет "Україна”, представництва якого становлять переважну більшість серед анульованих.

Наскільки необхідною є така робота і які приносить результати, прокоментував Голова Народно-демократичної ліги молоді Павло Вікнянський, який є експертом у питаннях реформування системи вищої освіти в Україні:

"У кризові часи нормальні, тобто розвинуті країни вкладають гроші не в популізм (проїдання), а в інноваційні проекти та освіту. Добре, що нарешті починають наводити порядок в українській освіті. Ніде, мабуть, у світі немає такої величезної кількості університетів. При чому ж, всі знають, що багато з них — це просто лавочки з продажу дипломів. Але часто і в інших якість освіти не краща. Тому хочеться підтримати ті дії міністерства, про які йде мова. Вистачило б волі довести справу до кінця", - сказав Павло Вікнянський.

Також з цього приводу висловився радник Міністра освіти та науки України Дмитро Кулібаба:

"Припинення діяльності вишу через анулювання ліцензій, що досить динамічно відбувається останнім часом - це процес очищення українського простору вищої освіти від неякісних освітніх послуг. Кожне рішення щодо анулювання приймається Державною акредитаційною комісією. Я в повній мірі довіряю цій поважній громадській інституції, тому, відповідно, підтримую, взятий на забезпечення якості курс. Процес тільки починається, в недалекому майбутньому будуть введені у дію нові, більш вимогливі умови отримання ліцензіїї на здійснення освітньої діяльності. Це, на мою думку, надасть можливість на початковому етапі контролювати якість освітніх послуг", - така позиція Дмитра Кулібаби.

 

За матеріалами Прес-служби Міністерства освіти та науки України, сайту "Главред", вл. інф.

Bookmark and Share