Молодь прагне узаконити відстрочки в оплаті за навчання


studentМолодіжні організації ініціюють проведення круглого столу в Міністерстві освіти і науки для обговорення розробленого молоддю законопроекту щодо відтермінування оплати за навчання студентів-контрактників. Законопроект пропонує внести зміни до статті 64 Закону України «Про вищу освіту».

Наприкінці 2008 року подібний проект вже лобіював депутат однієї з політичних сил, проте Головне науково-експертне управління склало негативний висновок щодо нього. Саме тому молодіжні організації доопрацювали текст законопроекту та пропонують зареєструвати його як альтернативний.

"В умовах масових звільнень, систематичної затримки заробітної плати, масового відправлення працівників у неоплачувані відпустки та враховуючи розмах негативних соціальних наслідків економічної кризи, що прогнозуються на травень – серпень, очевидно, що сотні тисяч сімей можуть втратити можливість сплатити за навчання молодого покоління," - вважають молодіжні лідери.

Із пропозицією провести круглий стіл до Міністерства освіти звернулися Громадський експертно-аналітичний центр, Фундація регіональних ініціатив, Студентська рада Києва та Дебатна Академія.

Нагадуємо, що за інформацією Міністерства праці та соціальної політики, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати складає сьогодні 1044 млн. гривень. Своєчасно не одержали заробітну плату більш ніж 363 тис. працівників за останній місяць. З них майже 322 тис. чоловік мають заборгованість із виплати до трьох місяців.

Джерело: Неофіційна газета ( http://gazeta.univ.kiev.ua )

Bookmark and Share