МІНІСТР ЗУСТРІВСЯ ІЗ СТУДЕНТАМИ


24 лютого в Ужгороді з робочим візитом перебував Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк, який взяв участь у роботі круглого столу з питань євроатлантичної інтеграції.

У цей же час високий гість відгукнувся на запрошення виконуючого обов’язки ректора Ужгородського національного університету професора Миколи Вегеша зустрітися із викладачами та студентами вузу. На цю зустріч, яка відбулася у великому залі економічного факультету, завітали також голова Закарпатської обласної державної адміністрації Віктор Балога та заступник голови ОДА Олег Гаваші.

Розпочинаючи свій виступ, Борис Тарасюк передав привітання для ужгородського студентства від Президента України Віктора Ющенка. У виступі міністра йшлося про поставлені перед новою владою завдання, покликані задовольнити очікування українського народу.

“Настала нова доба і в зовнішній політиці, – констатував високий гість, – яка вимагає нових підходів у розумінні європейських цінностей”. Розмірковуючи над питанням, якою буде нова Україна і чого вона прагне в міжнародних відносинах, він, зокрема, повідомив про ініціативу створення “Центру допомоги українцям за кордоном” під патронатом Міністерства закордонних справ і зупинився на молодіжних пріоритетах євроінтеграційної політики. Конкретизуючи основні кроки влади у зовнішньополітичному напрямі, Б.Тарасюк ключовими назвав отримання Україною статусу країни з ринковою економікою і лібералізацію візового режиму, особливо для молоді (щоб студентство реально відчуло себе справжніми європейцями). Важливим є і реалізація конкретних проектів у транспортній галузі, енергетиці й нормальне функціонування зони вільної торгівлі “Україна – ЄС”, для чого потрібно вступити до Світової організації торгівлі. Б.Тарасюк також поділився особистими враженнями про нещодавні відвідини президентом В.Ющенком Брюсселю та Страсбургу, де ініціативи демократичної України були високо оцінені лідерами 25 європейських держав та США.

Після виступу, відповідаючи на запитання студентів та викладачів, Борис Тарасюк підкреслив позитивну специфіку географіч-ного розташування Закарпатської області, особливо для студентів-міжнародників, які мають можливість краще знати іноземні мови, зокрема сусідніх держав. Саме серед них міністр вбачає майбутній потенціал української дипломатії. Реагуючи на запитання про перспективи участі України в Єдиному економічному просторі, високий гість вказав на деякі застереження та проведення аналізу на предмет доцільності участі України в цій структурі. “Зовнішня політика повинна бути не прозахідною чи просхідною, а проукраїнською”, – резюмував міністр, на що схвально відреагували присутні у переповненому залі.

На завершення, міністр Б.Тарасюк черговий раз наголосив на залученні молоді до активної розбудови нової України.

Прес-служба УжНУ

Bookmark and Share