А чи існує потреба в самоврядності студентів ?


Ситуація, що склалась в студентському середовищі потребує змін.Про це не набридло чути хіба що глухому. Численні звернення, робочі зустрічі, обговорення законопроектів допоки до реальних зрушень в площині студентського самоврядування не призвели. 38 ст. Закону “Про вищу освіту”, як дівка на виданні, очікує, хто ж її ощасливить. Одна біда – кавалери сором’язливі і не поспішають, все підхід знайти не можуть. Зупиняє їх, мабуть, розуміння того, що у “дівки” по одруженню голосок проріжеться і питання фінансової незалежності постануть, а про те що керувати в сім’ї захоче, так це факт. Тому, мабуть, поки й сумує сама, що бояться її самоврядності.

Автор погоджується з численними апологетами студентського самоврядування про потребу змін до законодавства. Але зміною кількох параграфів статей ми не змінимо свідомості наших студентів, мало віриться і в зміну авторитарної атмосфери в деяких навчальних закладах в стосунках адміністрації та студентських організацій. Тому моя пропозиція повинна лунати як заклик, спонукання до реальних дій. Вкрай потрібно паралельно з лобіюванням студентських інтересів при внесенні змін до закону “Про вищу освіту” паралельна зосередженість і на іншому. Слід провести широку інформаційну кампанію по роз’ясненню змісту студентського самоврядування, демонстрації ефективних методів і засобів роботи студентів в органах самоврядування. Аби це не залишилось лише на папері ми і створювали Всеукраїнську студентську раду. Нам потрібно зосередити зусилля в першу чергу не на захисті прав студентів, а на ознайомленні з цими правами та можливостями. Нерідко права і порушуються тільки тому, що студенти про них не знають.
Просвітницька функція в самоврядуванні на даний момент – то вимога часу, лише усвідомлення власної відповідальності за долі мільйонів українських студентів дасть розуміння своєї ролі у демократизації української системи освіти та суспільства, взагалі.

Дмитро Кулібаба, ФОНД СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ "УНІВЕРСІТАС"
www.universitas.org.ua

Bookmark and Share