Міністр родини і молоді з Кабмінемо не погоджуються з Президентом ?


Міністр у справах родини, молоді і спорту України Юрій Павленко вважає, що збільшення державної допомоги матерям при народженні дитини до 8 тис. гривень не спричинить збільшення народжуваності в Україні (цифра взята з передвиборчої програми Президента).
Разом із тим, міністр у інтерв’ю Deutsche Welle відзначив, що через 10 років в Україні, ймовірно, почнеться демографічна криза.
Торік демографи відзначали бум народжуваності. Діти з’являлися переважно у жінок, які народилися між 1977 та 1982 роками. А це, як відомо, були часи найвищої народжуваності в Радянському Союзі.
Незабаром, як очікує міністерство, дитячий бум різко піде на спад. За словами Юрія Павленка, „в Україні з’явиться проблема народжуваності, якщо не вдатися до кардинальних кроків і вже зараз не почати її вирішувати. Але „яма” все рівно буде – це стосуватиметься жінок 1995-2000 років народження, коли дітей народилося дуже мало”.
Кабінет Міністрів не очікує демографічних змін через підвищення дотацій матерям з 1 квітня. Та Юрій Павленко вбачає можливість появи проблеми із соціально неблагополучними жінками. „Десятикратне збільшення матеріальної допомоги при народженні дитини буде спонукати їх до безвідповідальності”, - говорить він. Разом із тим, Павленко ставить перед своїм Міністерством завдання уникнути цього.

Bookmark and Share