ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОДУЮЧИХ СТУДЕНТІВ ЧЕРКАСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ


Ми, голодуючі студенти Черкаського національного університету, звертаємося до громадськості України з проханням підтримати нашу позицію: ми заявляємо про те, що під час виборчої кампанії-2004 у нашому університеті чинився тиск на студентів та викладачів, порушувалися наші права, Конституція України, закони України. Ті, хто чинив протиправні дії, зараз відмовляються визнавати свою провину офіційно.
Нас звинувачують у тому, що ми керуємося лише прагненням усунути з посади ректора, а подальша доля нашого університету нам байдужа. Ми заявляємо, що ні на які посади чи привілеї у цьому ВНЗ не претендуємо і не переслідуємо корисливих цілей. Факт голодування 14 студентів засвідчує те, що ми доведені до крайньої межі через лицемірну позицію ректорату, який відмовляється визнавати порушення і прикривається так званими "політичними репресіями". Нам зовсім не байдужа доля нашого університету, адже збереження старої номенклатури знищить надію студентів на справедливість та відповідальність порушників закону.
На сьогодні використовуються відпрацьовані старі схеми тиску на студентів. Підтвердженням цього є те, що, за наказом коменданта гуртожитку №1 Подкоритової Л.І., підвладні їй старости поверхів разом із нею вночі обходять усі кімнати і вимагають, щоб студенти підписалися "за" чи "проти" ректора і наполягають на участі у мітингу на його підтримку. Зрозуміло, що в таких умовах про вільне волевиявлення студентів не може йти мова, тим паче, що більшість з них просто не відчиняють двері. У вищезазначеному гуртожитку проживає до 300 студентів, а висловили свою думку лише близько 50. І це лише один із випадків здійснення системних порушень, що закорінилися в університеті.
У цій ситуації просимо усіх, кому не байдужі надбання і демократичні перетворення помаранчевої революції, підтримати нас у прагненні до справедливих змін, за які боровся український народ.

Коваль Світлана
Копітка Світлана
Руденко Богдан
Позиненко Оксана
Скорик Ольга
Носок Леся
Федькова І.С.
Голубович О.В.
Стецюк Л.М.
Волинець Ю.В.
Безпрозванний О.М.
Кошолап Є.С.
Айвазовська О.П.
Варич С.Л.

Bookmark and Share