«Молоде Радіо» з дорослими амбіціями


На сьогодняшній день, зарубіжні та вітчизняні попсові ритми заполонили ефіри майже всіх українських теле- та радіостанцій. Так звані «хіти» набули властивості забуватися вже через кілька тижнів після початку їх ротацій. Західні «монстри», розбавлені відчізняними грандами такими, як «Океан Ельзи», Руслана та інші, не дають засіяти справді талановитим зірочкам.Хочеться почути чогось нового, справді оригінального. Так, шукаючи “свіжі голоси” українських виконавців, я натрапила на «Молоде Радіо» (69.68 FM). Виявилось, що слухаючи цю радіостанцію, можна почути не лише пісні молоденьких українських гуртів, а й старі, вже майже забуті широкою аудиторією роботи досить відомих зірок відчизняного шоу-бізнесу.

Своєрідний формат радіо дуже привабил мене, і саме тому я вирішила дізнатися більше про цей інформаційний проект у директора ««Молодого Радіо» – Станіслава Шумлянського.

Коли і за яких обставин з’явилась ідея створити «Молоде Радіо»?

- Офіційне відкриття радіостанції відбулося 28 квітня 2005 року. На сьогоднішній день це наймолодше радіо в Києві. Хоча ідея створення «Молодого Радіо» з’явилася ще півтора роки тому, але це стало можливо лише після перемоги, тоді ще проекту, “«Молоде Радіо»” на всеукраїнському конкурсі ЗМІ, організатором якого виступало посольство США в Україні.

Нині наше радіо існує за підтримки Національного університету Києво-Могілянська академія.

Судячі з назви, ваше радіо, в першу чергу, орієнтоване на молоду аудиторію?

- Це не зовсім так. Звісно, молодь становить основу наших слухачів, але ми намагаємось будувати ефір так, щоб він був цікавим для слухачів всіх вікових категорій.

Нині в Україні надзвичайно велика кількість різноманітних радіостанцій. Чи є у «Молодого Радіо» якась «родзинка», яка вирізняє його з поміж інших радіо?

- В першу чегу, ми пишаємось тим, що ефір «Молодого Радіо» на 95% складається з української музики. На скільки мені відомо, ми єдина радіостанція в Києві, в ротації якої переважає українська музика.

Окрім того, в ефірі «Молодого Радіо» можна почути пісні, які не крутять на жодній іншій радіостанції Києва. Як правило, це роботи молодих, ще не досить відомих команд. Ось, наприклад: НАВКОЛО КОЛА, ТІНЬ СОНЦЯ, NEON, Нумер 482, Фліт та багато інших. Вони самі приносять нам записи своїх альбомів чи синглів, і ми з радісттю включаємо їх пісні в ефір нашого радіо.

Пісні якого музичного напряму переважають в ротації «Молодого Радіо»?

- В принципі, на нашій хвилі можна почути пісні абсолютно різних жанрів, починаючи з хіп-хопу і закінчуючі фолк-роком.

У нас навіть є передача, яка називається “Авангардний собака”. У ній ми розповідаємо про альтернативну музику на прикладі конкретного виконавця.

Також у нас є передача “Джаз на Молодому”. Як відомо, джаз також є не зовсім форматним музичним напрямом для більбшості радіостанцій. А починаючи з сьогоднішнього дня кожного вівторка о 22.15 (повтор щосуботи о 12.00) в ефір буде виходити програма під назвою «Хочу ще». У ній буде звучати музика, яка відома в світі, але не потрапила в Україну.

Тобто, ефір «Молодого Радіо» досить різноманітний. Хоча, звісно, ми намагаємось уникати дуже важкої музики, яка цікава лише невеликій групі людей, або примітивної попси, яка і так заполонила ефіри всіх радіостанцій країни.

Який інформаційний формат вашої радіостанції, та з якого боку ви висвітлюєте життя громадськості?

- Нині у нас 4 рази на день виходять випуски новин. З вересня ми плануємо розширювати їх кількість і якість.

Особливістю новин «Молодого Радіо» є те, що вони не обмежуються стандартними шаблонами: політика, економіка, прогноз погоди і курс валют. Якщо відбулась презентація відео чи синглу якогось гурту, або пройшов якийсь фестиваль чи сейшн, ми обов’язково розкажемо про це у випуску новин. Але, звісно, політичні та економічні новини ми теж осторонь не лишаємо.

Тобто, у новинах ми намагаємось висвітлити всі сфери життя суспільства.

Чи приймало участь «Молоде Радіо» у якихось фестивалях в якості спонсора чи організатора?

- Так, звісно. Ми були співорганізаторами музичного фестивалю “КОБZAR FOREVER”, який пройшов 22 травня у Каневі. Цей фестиваль цікавий тим, що, українські рок- музиканти співали вірші з “Кобзаря”, покладені на музику. Досить яскраве дійство було.

Також наше радіо виступало інформаційним спонсором щорічного фестивалю “Родовід”.

Зараз ми теж ведемо переговори з організаторами одного музичного фестивалю, щоб бути його інформаційним спонсором, але поки про це ще рано говорити.

Розкажіть, будь ласка, про ваші плани на майбутнє. Чи відбудуться якісь зміни в ефірі «Молодого Радіо»?

- На сьогодняшній день, нашою головною метою є всіляко популяризувати «Молоде Радіо» серед українського населення. Ну, а що до змін в ефірі радіостанції, то вони, звичайно, будуть. Вже найближчим часом ми плануємо почати трансляцію передач у прямому ефірі. Ось, наприклад, скоро в ефір вийде передача під назвою “Коментар”. У рамках цієї передачі ми будемо запрошувати різних відомих людей, які висвітлюватимуть якусь конкретну подію і висловлюватимуть своє особисте ставлення до неї.

Також плануємо збільшити кількість авторських передач. Ну, і взагалі, всіляко розвиватись і вдосконалюватись.

Я певен, що формат «Молодого Радіо» з часом дозволить йому стати однією з найвідоміших радіостанцій країни.

Тож, слухайте гарну музику на «Молодому Радіо.

Ірина Труханова, «Молодіжна Правда» (www.mpravda.com)

Bookmark and Share