Українці хочуть вступати до ЄС і не хочуть до НАТО


Українці хочуть вступати до ЄС і не хочуть до НАТО — такі результати загальноукраїнського опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” та Київським міжнародним інститутом соціології з 4 до 15 лютого 2005 року. Загалом було опитано 2040 респондентів, теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) складає 2.2%.
На запитання “Якби найближчої неділі відбувався референдум щодо членства в ЄС” голоси розподілилися так: “За вступ до ЄС” — 44%, “Проти вступу до ЄС” — 28%, не визначилися або не брали б участі в референдумі — 28%.
На запитання “Якби найближчої неділі відбувався референдум щодо членства в НАТО” голоси розподілилися так: “Проти вступу до НАТО” — 48%, “За вступ до НАТО” — 15%, не визначилися або не брали б участі в референдумі — 36%.
Директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів прокоментував ці дані так:
“Дві третини українців не обізнані з тим, що таке ЄС та НАТО, і потребують інформації про ці організації. Держава повинна провести активну кампанію з роз’яснення того, навіщо існують ці організації та які вигоди від вступу до них матимуть громадяни. Особливо це стосується питання членства в НАТО. Низька підтримка населенням членства України в НАТО пояснюється також активною антинатовською пропагандою під час президентської виборчої кампанії. Противники НАТО знаходяться в полоні стереотипів часів холодної війни та брежнєвської пропаганди: що НАТО — це агресивний військовий блок, який сам провокує конфлікти, що вступ до НАТО Україні не вигідний економічно, і що вступ до НАТО зіпсує відносини з Росією. Все навпаки, це не відповідає дійсності. Синоніми НАТО і ЄС — це сучасна система колективної безпеки та забезпечення прав і свобод громадян. Громадяни України повинні зрозуміти, що впровадження в повсякденне життя стандартів НАТО і ЄС вигідне для кожного з них”.

Прес-служба Фонду “Демократичні ініціативи”

Bookmark and Share