На Всесвітні дні молоді до Кельна прибув Папа Римський


Німецьке місто Кельн, якому понад тисячу років, від понеділка є столицею Всесвітніх днів молоді, що триватимуть до кінця тижня. Сьогодні туди прибуде Бенедикт XVI. Це буде перший закордонний візит нового Папи. Бенедикт XVI днями в інтерв`ю «Радіо Ватикан» зізнався, що обрав для свого першого візиту Німеччину не тому, що це його батьківщина, а з поваги до свого попередника Івана Павла ІІ. Адже Іван Павло ІІ був автором ідеї проведення такого фестивалю, саме за його понтифікату Кельн був обраний черговим містом, яке прийматиме Всесвiтнi днi молодi.

Кульмінацією сьогоднішніх урочистостей (18.08.2005 - ред. ВМП) має стати звернення Бенедикта XVI до молоді. Після цього Папа пересяде на річковий корабель і пропливе до мосту Гогенцоллернбрюке, де відвідає розташований неподалік кафедральний собор та площу Ронкаллі. Папа з кораблика вітатиме розташовану на берегах Рейну молодь, все це відбуватиметься у формі театралізованого музичного дійства.

Цьогорічна кількість закордонних гостей — 400 тисяч — є найбільшою за всі 20 років проведення форуму. Оскільки лише половина молодих людей прибула до Кельна винятково з релігійних мотивів, а інша половина — також і з розрахунком добре розважитися, то в середу в першій половині дня відбувалися служби та інші специфічно релігійні заходи, а в другій половині — музично-розважальні.

Водночас молодь буде не лише молитися та відпочивати, а й займатиметься цілком корисними з матеріалістичної точки зору справами. Гості форуму разом зі своїми німецькими ровесниками відпрацюють понад мільйон людино-днів на 4300 соціальних проектах, зокрема на відновленні та упорядкуванні цвинтарів та дитячих майданчиків. Молоді люди впродовж цього тижня відвідують будинки для старих та неповносправних людей.

Нагадаємо, що Всесвітні дні молоді вперше відбулися в Буенос-Айресі 1987 року. Дні проводяться кожні кілька років у різних містах світу. Попередні відбулися 2002 року в Торонто.

Олександр ШИМАНСЬКИЙ, "Украъна молода"

Bookmark and Share