ЗАЯВА учасників відкритого засідання Правління Української асоціації студентського самоврядування


Щодо засудження брудної політичної кампанії, спрямованої проти Державного секретаря України Олександра Зінченка та його першого заступника Василя Кременя. Ми, представники органів студентського самоврядування різних регіонів України, які зібралися у місті Києві 18 лютого 2005 року, виражаємо свою рішучу незгоду із заявами та діями політичних сил, котрі останнім часом нібито від імені українського студентства розпочали інформаційну кампанію, спрямовану проти Державного секретаря України Олександра Зінченка та його першого заступника Василя Кременя.
Зокрема, висунуті проти колишнього міністра освіти і науки Василя Кременя обвинувачення у причетності до корупції або політичного тиску на студентів під час виборчої кампанії 2004 року ми вважаємо абсолютно некоректними та необґрунтованими. Ми констатуємо, що ці звинувачення мають яскраво виражений маніпулятивний характер, оскільки у жодному з випадків не підтверджуються ніякими конкретними прикладами юридично незаконних дій, у яких В.Кремень брав би особисту участь.
Це примушує нас зробити однозначний висновок, що дані дії та заяви є нічим іншим, аніж частиною більш широкої програми дій провокаційного змісту, спрямованої на те, щоб перетворити об"єктивні суперечності між різними державними інституціями щодо кола їхніх бюрократичних повноважень на особисті конфлікти між членами команди Президента Віктора Ющенка, які їх зараз очолюють, з тим щоб не допустити створення на базі політичної коаліції "Сила народу" єдиного виборчого блоку на парламентських та місцевих виборах 2006 року.
Що ж до фактичної оцінки дій В.Кременя під час виборчої кампанії та "помаранчевої революції" 2004 року, то ми на підставі власного досвіду вважаємо, що вони були близькими до оптимальних з точки зору умов, які існували на той момент, та становища міністра освіти і науки в тодішній системі державної влади. Їхнім головним змістом було забезпечення можливості студентів фактично скористатися у день голосування своїм виборчим правом та віддати голоси за того з кандидатів, кого вони вважали найбільш для себе прийнятним, що об"єктивно в цілому по Україні додало в усіх трьох турах значну голосів саме Віктору Ющенку, якого і було обрано Президентом.
В зв"язку з цим ми вважаємо тодішню громадянську позицію колишнього міністра освіти і науки не менш мужньою, але більш практично корисною для перемоги демократії, аніж якби він за прикладом деяких колег демонстративно залишив свою посаду.
Ми закликаємо Президента України не підаватися на тиск тих політиків, котрі прикриваючись "вимогами народу" прагнуть за будь-яку ціну розколоти згуртовану навколо нього, як особистості, політичну коаліцію, обмежити та звузити суспільну базу підтримки запропонованих ним суспільних перетворень.

Підписи:
К.Ю.Збарська, секретар Дніпропетровської молодіжної ради при міському голові
О.А.Волощук, голова Асоціації студентського самоврядування м. Чернівці, віце-президент УАСС
І.В.Якубовський, заступник голови Колегії студентів і аспірантів Національного університету "Львівська політехніка"
О.З.Гладун, голова навчально-наукової комісії Студентського парламенту Юридичного інституту Тернопільської академії народного господарства
О.В.Парщик, координатор Харківської міської спілки студентської молоді
О.А.Гончаревич, виконавчий директор МОО "Кримська спілка активної молоді"
В.В.Шемаію, голова молодіжної організації Харківського національного економічного університету
І.М.Дроцький, член президії Полтавської обласної громадської молодіжної організації "Обласна студентська рада"
В.В.Кулик, голова Студентського парламенту Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця

Bookmark and Share