Укази „не для друку” – презервативи "не для сексу"


Укази „не для друку” – закони “не для виконання”. Про перші результати кампанії альянсу „Майдан” щодо припинення незаконної практики засекречування нормативно-правових актів.
Учасники прес-конференції:
Андрій Ігнатов – координатор проектів сайту „Майдан”
Євген Захаров – співголова Харківської правозахисної групи, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини;
Михайло Свистович – координатор громадянської кампанії „ПОРА”

розкажуть: чому практика видання указів з грифами „не для друку” та “опублікуванню не підлягає” є незаконною, чому це цікавить громадськість та турбує правозахисників, які заходи плануються правозахисниками та які перспективи досягнення перемоги та оприлюднення незаконно „засекречених” указів.
Особливий пункт програми – юридичний лікбез для Олександра Зінченка.

Довідка: На 20.02.05 видано 11 Указів Президента Віктора Ющенка з грифом „опублікуванню не підлягає”, отож громадськість не знає навіть назви цих Указів. Цей прикрий факт став причиною появи Відкритого листа(http://www2.maidan.org.ua/n/petit/1107202424) до Президента з вимогою припинити незаконне засекречування нормативних актів і оприлюднити зміст всіх подібних актів, виданих раніше.
Олександр Зінченко, прокоментував це заявою, що така практика необхідна для захисту державної таємниці – показавши цілковите нерозуміння питання.
У кампанії щодо припинення незаконного засекречування беруть участь Харківська правозахисна група, ГК “ПОРА!”, сайт “Майдан”, Українська Гельсінська спілка з прав людини та інші правозахисні організації.
Альянс „Майдан” – це об’єднання громадянських активістів з метою координації зусиль, спрямованих до зміцнення громадянського суспільства в Україні та його впливу на розвиток країни.

Контакти:
Євген Захаров
zakharov@rupor.org
+380 50 402 40 64
Володимир Яворський,
secretariat@rupor.org
+380 66 292 65 36

Bookmark and Share