На сторожі інтересів української сім'ї


Проект "За збереження родини" продовжується, зараз відбувається не лише його корекція на 2009 рік, але і здійснюються зусилля щодо втілення в життя напрацювань Конгресу молодих родин (6-7 грудня 2008р.).

Сім'я як одна з цінностей, яку відстоюють лідери НДЛМ, постійно знаходиться у полі уваги та роботи організації. Адже сучасне українське суспільство знаходиться у невтішному стані — значення сім'ї нівелюється, молодь часто безвідповідально ставиться до сімейних відносин, в країні з кожним роком збільшується кількість розлучень, а чисельність абортів загрожує майбутньому нації.

З метою виправлення ситуації в країні, Народно-демократичною лігою молоді вже 5 років успішно реалізується програма “За збереження родини”, яка спрямована на зміцнення сімейних цінностей, підготовку молоді до сімейного життя, соціальну та психологічну підтримку, а також надання практично-методичної допомоги молодим родинам.

Задля реалізації цих завдань, програма передбачає проведення семінарів та різноманітних консультацій за участі представників духовних кіл і влади, юристів, психологів, створення Клубів сімейного спілкування, а також сприяння внесенню прогресивних змін до українського законодавства.

Як заключна частина програми 5-6 грудня минулого року за сприяння Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського було проведено Конгрес молодих родин, направлений на вирішення важливих сімейних питань, з якими часто стикаються молоді подружжя. Наприкінці Конгресу було прийнято Резолюцію, що закликає владу і всю українську громаду до змін щодо родинної політики. Зокрема, мова йде про вилучення елементів реклами аморального змісту, ввести консультації у клініках для жінок, що збираються робити аборт, зробити перезапис звукового інформаційного оголошення у вагонах метро, що буде містити наголошення на ввічливості до вагітних жінок тощо.

Листи з текстом резолюції було відправлені до відповідних державних установ, що мають займатися питаннями сім'ї і відповідають за реалізацію аспектів сімейної політики. Зокрема, ми звернулися до Мінсім'ямолодьспорту, Міністерства охорони здоров'я, Мінтрансу, Міносвіти, мера Києва, а також до Прем'єр-міністра та Президента .

Плоди роботи бачимо вже зараз — ми отримали письмову відповідь від КП “Київський метрополітен” щодо практичного відпрацювання наших пропозицій, наразі триває комунікація з Міністерством освіти і науки.

23 березня 2009р. за участі Голови НДЛМ Павла Вікнянського відбулося засідання робочої групи щодо вирішення проблеми абортів в Україні при Міністерстві охорони здоров'я України.

Під час засідання, в якому прийняли участь представники Православної та інших церков, влади, громадянського суспільства, медики, було обговорено спеціально розроблений проект концепції щодо сприяння дітонародженню та запобігання штучного переривання вагітності (абортів) в Україні, а також питання щодо практики легальних абортів, які потребують законодавчого вирішення.

Павло Вікнянський запропонував негайно активізувати роботу щодо соціальної реклами сімейних цінностей, зазначивши, що одних концепцій і обговорень дуже мало — треба діяти, використовуючи любу можливість, адже ситуація з величезною кількістю абортів в Україні можна порівняти з новим ґеноцидом.

Нюта Сірякова, НДЛМ

Bookmark and Share