Громадянська Асамблея України "Дія громадянського суспільства в умовах державної кризи"


29 березня 2009 р. в Києві, в Українському Домі відбулася Громадянська Асамблея України «Дія громадянського суспільства в умовах державної кризи», на якій було презентовано напрацьовані на регіональних круглих столах позиції щодо першочергових дій громадськості. Участь в Асамблеї взяло понад триста п’ятдесят представників громадських організацій, експертів, активістів та журналістів з усіх регіонів України.

Учасники Асамблеї констатували поглиблення та постійність політичної кризи в останні два роки. Громадяни вимушено призвичаїлися до життя в умовах політичних скандалів, нездатності політиків виконати взяті на себе обіцянки, відчуження всіх гілок влади від населення. 

“Україна вичерпала ресурс стихійного розвитку, Росія повернулася до імперської політики, а Євросоюз збайдужів до нас через незрозумілість і хаотичність дій керівництва нашої держави. Якщо ми не хочемо цілком втратити свободу, мусимо негайно реалізовувати реформи, насамперед адміністративну та судову. Без них ми не вийдемо з економічної кризи. Але політична еліта не може або не хоче цього робити. Отже громадяни України мають заставити її працювати в інтересах суспільства або змінити. Найкраще почати з оновлення виборчого законодавства та скликання Конституційної Асамблеї,” — відмітив Ігор Коліушко, голова Правління Центру політико-правових реформ.

Віктор Чумак, директор програм політичного аналізу та безпеки Міжнародного центру політичних досліджень, також наголосив на прямій залежності покращення сучасної ситуації від кожного із громадян: “Якщо «українське диво» і буде, то його мусимо зробити ми. Люди, які втомилися від безвідповідальності політиків, недемократичності і закритості існуючих політичних партій та короткозорості рішень. Люди, які готові піти супроти популістських настроїв більшості, висловлювати власну позицію, довго і напружено працювати. Нам потрібен інший шлях. Тому разом з “елітою” треба міняти правила”.

В сучасних умовах, коли популізм політиків призводить до втрати логічного і необхідного зв’язку між громадою та владою, особливо необхідно забезпечити висвітлення позицій активних представників громадянського суспільства. 

“Більшість громадських організацій визначили: зараз важливо допомогти людям виживати в умовах кризи. Задля цього ГО можуть діяти як самостійно, так і разом з бізнесом та владою: розробляти і поширювати антикризові стратегії поведінки, створювати мережі самопомочі, розвивати волонтерство та благодійність” — зазначила Алла Тютюнник, президент Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я.

На думку президента Всеукраїнської екологічної громадської організації МАМА-86 Ганни Голубовської-Онісімової “Криза – це найбільш слушний момент для усвідомлення нерозривного зв’язку між екологічно безпечним і економічно вигідним. Наше житло – це величезне поле для антикризових конструктивних дій як на рівні державної та місцевої політики, так і для громадянського суспільства та кожного громадянина”.

Третя Громадянська Асамблея України засвідчила бажання громадськості задля подолання кризи діяти спільно із владою, політикумом та бізнесом. “Ми звертаємось до об’єднань громадян, бізнес-асоціацій та профспілок, до неформалізованих громадських ініціатив, до всіх небайдужих з закликом об’єднати зусилля заради подолання кризи, вирішення спільних проблем. Ми це робимо заради того, аби втілити своє право творити державу, яка забезпечить можливості та гідне життя кожному українцю” — підсумував Секретар Асамблеї Андрій Когут.

* * *

Громадянська Асамблея України є ініціативою, спрямованою на створення національного та регіональних майданчиків для обговорення, консолідації та висловлення позицій представників громадських організацій щодо стратегічних проблем українського суспільства.

В основі діяльності ГАУ лежать принципи відповідальності, відкритості, об’єктивності, солідарності та незалежності від політичних позицій учасників. Організаційну та фінансову підтримку діяльності Громадянської Асамблеї України надає Міжнародний фонд “Відродження”.

За  детальнішою інформацією звертайтеся до Андрія Когута:

тел.: (044) 461-9709, моб.:  +380636179705, e-mail: kohut@irf.kiev.ua

Причіплений файлРозмір
resolution_base.doc62 КБ

Bookmark and Share