Професійний аналіз проблеми – надійна основа для її вирішення


Днями в Українському Народному Домі відбувся тренінг „Аналіз місцевої політики та підготовки документів для прийняття рішень”, організований в рамках проекту „Підвищення інституційної спроможності громадських рад при органах місцевого самоврядування” за підтримки проекту „Мережа громадянської дії в Україні” (UCAN). Цей проект, що його реалізовує в містах Чернівці та Дніпропетровську Український незалежний центр політичних досліджень, своєю головною метою ставить підвищення ефективності роботи громадських рад задля ефективного представлення ними інтересів членів територіальної громади.
Лектором на тренінгу виступив Дмитро Ляпін - віце-президент Інституту конкурентного суспільства (м.Київ), який в доступній та жвавій формі ознайомив присутніх з основами аналізу політики, а також на запропонованих учасниками тренінгу прикладах змоделював процес вироблення політики на місцевому рівні. Особливу увагу було приділено процесу розробки та ухвалення місцевими органами влади регуляторних актів, оскільки від часу набуття чинності Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (15 січня цього року) наше суспільство вступило в період системної розбудови нового типу діалогу влади та підприємців. Сьогодні надзвичайно актуальним стало запитання: чи готовий підприємницький рух до кваліфікованого аналізу проектів нормативно-правових документів і взагалі до цивілізованого діалогу „бізнес-держава”?
Організатори тренінгу подбали про те, щоб кожен його учасник отримав набір методичних матеріалів, які допоможуть в майбутньому аналізі політичних проблем та полегшать процес кваліфікованого прийняття рішень. Справжнім подарунком проекту для буковинських фахівців з регуляторної політики стала передача обласному представництву держкомпідприємництва другого видання посібника „Регуляторна політика: нові можливості” в кількості, достатній, щоб задовільнити потреби всіх районів області. Загалом же і члени громадських організацій, і представники місцевих органів влади були єдиними в тому, що від проведення подібних тренінгів найбільшу користь отримує територіальна громада, стаючи більш конкурентноспроможною в сучасному конкурентному суспільстві.

Товариство „Український Народний Дім в Чернівцях”
58000, м. Чернівці, вул. Ломоносова, 2; тел.: (0372)528059; E-mail: ndim@west.com.ua
Контактна особа: Старик Володимир Петрович, тел.: 52-80-59, 8-0503740705

Bookmark and Share