Веліант: Пернатий спецназ


Юний лісний голуб на ім’я Веліант вступає в ряди елітного підрозділу військово-повітряних сил Великобританії «Королівська голубина поштова служба» (КГПС). Ще не закінчивши підготовку, він та інші новачки змушені перейти до виконання службових обов’язків. Новобранці повинні прилетіти в окуповану Францію, отримати важливе повідомлення і доставити його в Англію. Коли герої опиняються над ворожою територією, їх місія стає майже неможливою: вони залишились без командира, до того ж їм треба рятуватись від німецьких соколів, яких очолює генерал фон Телон…

Як повідомляє "Кіноблог" (http://kinoblog.com), сюжет базується на історичних фактах. Під час Першої та Другої світових війн голубина пошта Великобританії доставляла за лінію фронту і назад, через Ла-Манш, важливі воєнні повідомлення. Військові прикріпляли їх до поштових голубів і відпускали птахів, знаючи, що інстинкт допоможе їм знайти шлях додому.

Коли Джон Вільямс, президент кінокомпанії «Вангард», ознайомився з сюжетом сценариста-початківця Джорджа Вебстера, він вирішив, що на за ним обов’язково треба написати сценарій і запустити проект у виробництво. Робота над фільмом почалась у Лос-Анджелесі у січні 2003 р. У Лондоні у приміщеннях знаменитої британської студії «Ілінг» було створено кіностудію анімаційних фільмів з найсучаснішими комп’ютерами і програмами анімації. У вересні 2003 р. усі спеціалісти з комп’ютерних технологій, які працювали над стрічкою, перебрались у Лондон. У створенні «Веліанта» брали участь понад 200 фахівців з 17 країн. Мультфільм, на створення якого виділили 40 млн. доларів, було створено за два роки.

Режисер Чепмен, для якого ця картина є дебютною, розповідає, що завданням творчого колективу було максимально наблизити мультфільм до реальності. Оскільки дія відбувається під час Другої світової війни, потрібно було передати особливу атмосферу того часу. Велике змістовне й емоційне значення має музика до стрічки, написана композитором Джорджем Фентоном (номінація на «Оскар» за «Небезпечні зв’язки»).

Картина мала вийти на екрани восени 2004 р. Потім реліз відклали до 2006 р., але все ж таки вирішили не затягувати і призначили прем’єру на серпень 2005-го.

(Valiant / Вэлиант: Пернатый спецназ). Анімаційна пригодницька комедія. США, 2005. Режисер Гері Чепмен. Ролі озвучують: Еван Макгрегор, Джон Кліз, Тім Каррі, Джон Херт, Джим Броадбент, Х’ю Лорі, Олівія Вільямс, Браян Лонсдейл, Ден Робертс.

Bookmark and Share